Nárůst okultní a pohanské symboliky pozoruji už léta v reklamě. Nově si jej začínám všímat ve výpravách politických hnutí. Nemusíme věřit v okultní či metafyzickou moc symbolů proto, aby rozuměli tomu, že působí na lidské podvědomí. Nedělní demonstrace hnutí Milion chvilek za demokracii se odehrávala ještě v plné síle velkého svátku letního slunovratu, který patří k nejstarším svátkům lidstva. Podívejme se proto na astrologickou okultní symboliku celého shromáždění.

Můj poslední příspěvek se týkal slavnosti letního slunovratu, která astronomicky vrcholila v pátek 17:55 odpoledne. Oslavy těchto svátků, které patří k těm nejstarším, jež lidstvo zná, se však odehrávaly řadu dní a i dnes většinou oslava spadá na nejbližší vhodný den. Jak jsem se zmínila na posledním semináři Magická mysl, při načasování důležité události čaroděj volí hodinu kombinací několika klíčů ze všech dostupných možností – podle fází Slunce, Měsíce, planetárních hodin.

Nedělní demonstrace se tak odehrála ještě v plné síle svátku letního slunovratu, v okamžiku, kdy sledujeme maximální vliv Slunce na zemi, v neděli, den Slunce podle starého římského kalendáře, kteří řídí také náš týden (Sunday – anglicky “den slunce”).

Připomeňme si, co sluneční symbolika znamená. Solární vliv reprezentovaný zlatou nebo žlutou barvou představuje kvalitu zlata, tedy nejcennějšího z kovů. Implikuje něco drahocenného, svatého, spásu nebo božský původ – jak můžeme vidět na starých obrazech.

Sluneční symbolika je silná, odvěká. Bez Slunce není život.

V tomto smyslu je zjevné, proč tvůrci image demonstrace zvolili do svého středu ne jednu, ale hned několik osobností se zrzavými vlasy. Konkrétně osobu pana Mináře lze vídat snad jen výhradě ve žlutých a oranžových tričkách. Lidé, kteří za tvorbou image stojí, nebo ti kteří je najímají, jsou si tak okultních principů velmi dobře vědomi. Svojí volbou symbolů v příjemcích sdělení podporují archetypální ideu, že právě pan Minář se může stát oním spasitelem, postavou božského dítěte, které vyvede národ ze tmy.

Lidi většinou udivuje buď to, když zjistí, že mám dlouholetou zálibu v marketingu, protože by to nečekali od “čarodějky.” Nebo se diví, proč se někdo, kdo umí podnikat, zabývá něčím tak obskurním, jako je esoterika. Obojí je však nepochopením samotného principu, na kterém marketing a okultismus funguje. Princip je stejný – je to umění působení na lidské podvědomí.

Na obrázku: Francouzský král Ludvík, zvaný “král Slunce” vedle hlavního mluvčího hnutí Milion chvilek pro demokracii, Mikuláše Mináře. Vpravo pak oslava letního slunovratu na Stonehenge.

Vybírám z komentářů k tématu

“Esoterická a okultní symbolika demonstrace v neděli 23. května”

“Zapomněla jsem ještě jeden klíčový prvek, a tím je správné ukotvení symboliky na tradice místa. Právě astrologická souvztažnost Prahy a celé české země (Lev – sluneční zvíře) se uvádí jako sluneční. A kdo ví, možná je slovní hříčkou i místo konání demonstrace – “Letná.” Také je zajímavé, že stoupencům určitého politického směru se hanlivě přezdívá “sluníčkáři.”

– Anima Noira, později doplněno

“Souhlasím s okultismem v politice, ale absolutně si nemyslím, že právě Minář má jinou úlohu, než přivést lidi na ulici.

– Jiří Maria Mašek, homeopat, autor a publicista, vydavatel on-line magazínu Věk světla.cz

“Právě v jeho případě by mnohem lepším příměrem byl Lucifer. Není světlo jako světlo… (…) Protože on je všechno možné, ale sluneční dítě rozhodně ne.

– Ladislav Henek, publicista, Svobodné univerzum: Kupředu do minulosti

“Já tedy vím, že na demonstraci byli jak křesťané – tak satanisté. Z toho nám vyplývá, že Andrej Babiš je osoba společnost spojující a to i v tak vypjatých polohách náboženských postojů, ale dost vtipkování. Na demonstracích byly použity některé magické praktiky. Rozhodně výběr data nebyl náhodný. Necháme stranou politiku – avšak z magického pohledu byla akce dobře načasovaná. Všichni zúčastnění potvrzují jedinečnost atmosféry, což vypovídá o výronu sil, možná i tvorby egregoru (umělé bytosti, kolektivní mysli, pozn.) jímž má docílit demontáž stávající vlády. Obával bych se zpětného nárazu, který jak pozoruji na sebe nenechá dlouhou čekat neboť i okultista amatér ví, že akce nezůstane bez re-akce. Já sám bych se do podobných magických hrátek nezapojil, protože uvádějí ve společnosti do pohybu síly, které NELZE snadno směřovat. Pokud se tu někteří rozhodli vyvolat magický konflikt, je třeba vnímat, že jeho průběh lze přirovnat k souboji, který je veden házením granátů… následky nejsou pro účastníky magických bojů od působení výbušnin odlišné.”

– Zbyněk Milner, propagátor lidové magie a tradic, autor stránek Domácí magie a Magická domácnost

Ke Zbyňkovu komentáři si dovolím ještě toto:

“Jsem ráda že se přidává někdo jehož znalostí okultních principů si vážím i s tímto varovným hodnocením. Ale s tímto používáním masových rituálů už přišly režimy před mnoha desetiletími… Já bych se nechtěla účastnit rituálu, o kterém ani jeho účastníci neví, že je to rituál. V takovém okamžiku člověk není aktivním tvůrcem své magické reality … Jako příklad výronu který se nikdy nepodařilo zastavit, se uvádí často osvobozeni Haiti, které bylo vedeno vudu kněžími. Osud země od té doby byl naprosto tragický. Mnozí věří, že egregory, které se podařilo vyvolat, se už nikdy nikomu nepodařilo zkrotit. V New Orleans se věří, že způsobí hurikány.”

Budu ráda, když můj článek budete sdílet

Svými úvahami o dějinách a společnost se snažím vyvolat diskusi o ezoterické nebo chcete-li okultní stránce dějin, která je většině lidem neznámá.

9 komentářů
 1. Miloš Zátopek

  hmm výborný postřeh a nutno připomenout i vliv chemtrails který byl nad Prahou mimořádně silný, nemá za účel jen měnit počasí ale také ovlivňovat úsudky obyvatel

  Odpovědět
 2. Adramelech

  Dobrý postřeh, byť trochu stručný. Dodal bych aspoň to, že solární archetyp se zde projevuje ve svém klifotickém aspektu. Za analýzu by stál i pojem „sluníčkáři“, který má dva významy. V užším smyslu označuje jistý typ okultistů, v širším smyslu pak nositele souboru určitých politických názorů, pro nějž, pokud je mi známo, zatím neexistuje odborný politologický termín. S výrazem „neomarxismus“ zde nevystačíme, protože jde o názory, jejichž niť se táhne napříč téměř celým politickým spektrem.

  Odpovědět
  • Noira

   Solární klifot, ano.

 3. Adramelech

  Ještě k tomu „sluníčkářství“ v politickém smyslu: Jedná se o vysoce komplexní soubor názorů, které museli vymyslet velmi inteligentní lidé s velmi temnými záměry, a to už před drahným časem. S některými z těchto názorů jsem se setkal mezi alternativní mládeží už v druhé polovině 80. let minulého století ve Vídni, tedy v době, kdy situace v Evropě byla ještě normální. Bylo pro mě sice záhadou, odkud se tyto názory berou, když propaganda je tehdy ještě lidem do hlav netlačila (ani v Rakousku a tím méně pak u nás), ale pokud člověk coby „auslendr“ mohl sám příležitostně profitovat z existence xenofilních „sluníčkářek“, tak si s tím zas až tak moc nelámal hlavu. Nevím o žádné odborné studii, která by se „sluníčkářstvím“ podrobně zabývala, byť jen z profánních pozic. Případné doporučení pramenné literatury uvítám. Okultní pozadí tohoto jevu je pak kapitola sama pro sebe.

  Odpovědět
  • Noira

   Nejsem natolik v obraze. Ale rozhodně musím souhlasit se soudem, že tento soubor myšlenek někdo vymyslel. Nasadit a zapustil s konkrétním cílem. Kořeny možno hledat i pana Cloudenhove-Kalergi a jeho plánu rasově promísit a zrušit Evropu, národní státy.

 4. Adramelech

  Ano, to jméno mi také přišlo na mysl – hned vedle jména Soros. Ta monografie by se fakt hodila, protože chceme-li nějaký jev intelektuálně reflektovat, musíme jej nejprve rozpoznat, nazvat a popsat. Toto téma však, zdá se, stojí stranou pozornosti sociologů a politologů, což je docela průšvih.

  Odpovědět
  • Noira

   Soros zní jako jméno solárního klifotického démona, není to náhodou Sorat? 🙂

 5. Adramelech

  Zdá se, že magie se dokáže procpat snad kamkoliv. Odtud pak ta “náhodná” podobnost jmen, symbolů atd. Solární démon Sorat (číselná hodnota jeho jména činí 666) je v magii známá a dost profláknutá “firma”. Kromě něj existuje i entita jménem Soratis, ředitelka solární sekce venušského klifotu. Mimo jiné má na starost solarizaci žen a lunarizaci mužů.

  Odpovědět
  • Noira

   Neskutečné!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *