V médiích

Videa ♦ rozhovory ♦ články z novin

“Čarodějnice nepatří mezi osobnosti, o kterých by bylo často slyšet. Žijeme v moderním světě, ve kterém většina lidí neví, kde najdou nejbližšího čaroděje. Možná v jeho okolí ani žádný není. Nikdo, kdo by mu dokázal poradit. A tak si otevřou Internet…  Mým cílem od začátku bylo, aby tento člověk něco našel. Něco smysluplného, kde vznikne důvěra a může se i něco dozvědět. Proto stále vydávám nějaké články a hovořím i do médií.

Moje zkušenosti s novináři byly z 95 % dobré. Kupodivu. Vždy se opravdu snaží pochopit, o čem je moje profese a vždycky se jim to podaří uchopit zase z nějakého jiného, zajímavého úhlu.

Sláva a publicita mi přinesla i spoustu negativních zkušeností, kdy mne lidé poznávali na veřejnosti a něco si o mně šuškali, ukazovali si na mne prstem. Nebylo to příjemné, ale stojí to za to. Je lepší, aby viděli reálnou čarodějnici a udělali si vlastní názor, než zůstávali ve středověkých představách.”

– Anima Noira

 Psali o mně v…

Rozhovory

Přečtěte si poslední rozhovory, které o nás vyšly v českých novinách.

Vědma Anima Noira: Lidé mají v sobě velká traumata z dětství. Často jsem jejich poslední nadějí

TAROT zrozumiteľne, vecne a hlavne funkčne

Čarodějnice je paranormální vyšetřovatel. Musí být pragmatická, říká Nora Michalská

Čarodějnice Noira je zpátky! Prozradila, co nás čeká v roce 2019

V televizi a v rádiu

Pusťte si záznamy pořadů, ve kterých jsem vystoupila.

Talk show Jana Krause

Drive - TV Óčko

Slobodný vysielač - Literárna čajovna

Videa na YouTube

Pusťte si rozhovory z tematických YouTube kanálů se mnou.

Michaela Sasková - S Noirou o magii

Coreyemmah - Witchcraft Studies

Coreyemmah - Witchcraft Studies

Film “Zpověď čarodějnice” (2017)

Krátký umělecký dokumentární film Aleše Výmoly o faustovském pokušení, které čeká na všechny čarodějnice.

Příběhy lidí “Bývalá čarodějnice”

Ve stejné době, kdy jsem se stáhla z veřejného působení, vznikl o mně dokument “Bývalá čarodějnice” z cyklu “Příběhy lidí” známé dokumentaristky Silvie Dymákové.

Starší články a vystoupení

Na místo vědy magie

Vlasta č. 20/2015

Tradiční ženský časopis věnoval celou dvoustranu rozhovoru o čarodějnictví. Trochu otřepanou úvodní větu „Viděli jste někdy čarodějku na vlastní oči?“ vylepšilo citování mého poslání, kterým je „…cesta, jak vracet lidem moc nad jejich životem do jejich rukou.“

TV Óčko - Život je krásný

20. 7. 2015

V ranním živém vysílání jsme od tématu výklad snů nakonec sklouznuly tam, kam se dalo čekat… k magii lásky!

Mezi elitními českými věštci

Reflex, 17.7.2014

Známý skeptik a „vědecký ateista“ J. X. Doležal ve velkém článku o českých věštcích dospívá k názoru, že nejsme tak škodliví, jak si původně myslel.

Rádio Applaus

9.8.2013

Noira byla hostem pořadu Mystery klub na rádiu Applaus. Tématem večera byly sny a snění, jejich význam v historii lidstva a pro duchovní život. Noiru zpovídala Hedviga Hejduková, moderátorka radia Applaus.

Instinkt

Instinkt, 4.10. 2012

Svatí kříženci, článek o současné duchovní scéně u nás z pera Leoše Kyši. Noira hovoří o rozmachu pohanství, novém smyslu magie pro moderního člověka a „vúdú betonové džungle“.

Sedmička

Sedmička, 30.4.2011

Kdyby se narodily před 300 lety, skončily by na hranici píše Dominika Záveská v článku věnovaném pálení čarodějnic a tradicím Valpuržiny noci, pohanského svátku Beltine.

Jsem čarodějka

Katka č. 20/2015

Spolu s další pražskou kolegyní jsme vyprávěly překvapivě milé redaktorce o tom, jaké to doopravdy je a že k tomu, aby se udál zázraky, je zapotřebí dát dohromady určité ingredience.

Reportáž pro Příznaky transformace

2014

Vědma Noira: Čarodějnictví mám jako povolání

Žena IN, 20.9.2013

V rozhovoru pro portál Žena-In se povídalo o některých osobnějších záležitostech v životě čarodějnice a také o zajímavých zážitcích z praxe. Je těžké uživit se magií? Jak Noira přišla ke svému jménu?

Žena a život

Žena a život č. 8/2013

S čím vlastně chodí lidé za čarodějnicemi a kartářkami? Petra Neomillnerová, sama aktivní čarodějnice, napsala pro časopis Žena a život pěkný článek, kde nechala promluvit dvě profesionální vědmy, Noiru a Zuzanu Antares.

Rozhovor s čarodějnicí, která tě zbaví prokletí

Kámoška.cz, 14.7.2013

Pro internetový magazín Kámoška.cz jsme si povídaly o práci moderní čarodějnice. Jak ke svému povolání přijde a co musí umět? S čím za ní lidé chodí a s čím je posílá pryč?

Pohané staří a moderní: Interview s čarodějnicí

Vitalia.cz, 21.5.2010

Jak podniká čarodějnice Anima Noira

Mladý podnikatel, 11.8. 2014

V nečekaně hlubokém rozhovoru jsme si povídali o tom, jak jsem přišla ke svému řemeslu, o skutečné účinnosti magie a dalších nástrahách tohoto starobylého řemesla. K rozhovoru vyšly krásné fotografie od Avy Chrtkové.

Vědma Noira: Nabíjím amulety

Žena IN, 1.10.2013

Přinášíme vám slibovaný rozhovor o amuletech. Čarodějnici Noiru, která se amulety zabývá, jsme vyzpovídali, co může amuletem být, i jak dlouho vydrží nabitý. Nás toto téma velmi zajímalo a věříme, že pro vás, pro čtenářky, bude také přínosné.

Hovory o magii

Pevnost č. 6/2012

V rubrice Hovory o magii mluvila s Noirou o životě současné čarodějnice jiná známá čarodějka, spisovatelka Petra „Alraune“ Neomillnerová.

Reflex

Rexlef č 1./2011

Známý český novinář Jan Jandourek provokoval Noiru v článku Proč si hrajeme na Kelty o keltském a druidském revivalu. K článku vznikla série krásných fotografií v ruinách romantického parku v Praze 5, jejichž autorem je Stanislav Krupař.