Magie a čarodějnictví

Magie. Okultismus. Temná či zapovězená umění. Rituály magie a čarodějnictví ovlivňují okolní realitu tak, jak si přeje sesilatel kouzla. Síly magie pramení z přírody a jejích cyklů, z vůle člověka a žádáme při ní také o přízeň bohů a duchů.

Magie je nauka o tom, jak měnit realitu v souladu s vůlí. Součástí magie jsou různé obřady a rituály, sesílání kouzel a tradice a pověry pro štěstí nebo na splnění přání. S určitou formou magie zacházíme ve svém životě všichni, třeba když si přejeme něco a sfoukneme svíčky na dortu.

Čarodějnictví čerpá svou sílu z přírody a jejích cyklů. Čarodějnice se řídí Sluncem a Měsícem, uctívají staré bohy a ve svých rituálech používají svíčky a byliny. Předmětem čarování může být ochrana, štěstí nebo třeba prosperita.

Na této stránce najdete všechny články, které jsme vydaly na téma čarodějnictví a magie, hlavně různé postupy a návody na kouzla a rituály. Chcete-li se magii naučit více, navštivte seminář, který pořádáme třikrát ročně nebo jeho pokračování pro ty, kteří již základy čarování znají.

Obíbený seminář na téma

Praktická magie

Magie. Síla mysli, manifestace nebo zhmotňování přání. Pod mnoha názvy se skrývá tatáž síla, proslavená v knize a filmu Tajemství (The Secret). Seminář přináší srozumitelný a komplexní úvod do praktické magie. Naučíte se vše potřebné k tomu, abyste mohli sami začít vnášet do svého života pozitivní změnu a manifestovat svá přání. Provedu vás od správné formulace záměru přes úskalí, které přináší ovlivňování reality, ke konkrétním technikám, jimiž lze seslat kouzlo.

Seminář se pořádá třikrát ročně. Volně na něj navazuje program Magie pro pokročilé.

AKTUÁLNÍ TERMÍNY:

Seminář aktuálně není vypsán.

Všechny články na téma

Magie ∼ Čarodějnictví ∼ Kouzla a rituály ∼ Kniha stínů

Magické oleje

Magické oleje

Dozvíte se o starověké tradici pomazávání magickými oleji a jejích moderních podobách. K čemu slouží oleje v čarodějnické praxi a jak je používat?

Svíčková magie

Svíčková magie

V druhém díle letní školy magie si povíme o svíčkové magii, o jejích starobylých kořenech a jak seslat libovolné kouzlo za pomoci svíce.

Význam barev v magii

Význam barev v magii

Dozvíte se o tom, proč a jak si čarodějnice vybírají barvy svých hábitů, oltářních ubrusů, váčků nebo kamenů a svíci v souladu s kouzlem.

Je vaše sousedka čarodějnice?

Je vaše sousedka čarodějnice?

Všichni dobře víme, že dobré sousedské vztahy jsou základem poklidného soužití. Ale co když je ta paní od vedle tak trochu máklá… tak trochu čarodějnice? S určením vážnosti situace pomůže tento dotazník.

Pravda o kultech voodoo

Pravda o kultech voodoo

Většina z nás cosi zaslechla o tak zvaných vúdú panenkách, neblaze proslulé černé magii na ostrovech. Voodoo zdomácnělo jako synonymum zlověstné magie. Kořeny tohoto domorodého náboženství sahají k až úsvitu lidstva. Jaké jsou kulty voodoo doopravdy?

Magie hojnosti a prosperity

Magie hojnosti a prosperity

Magie peněz a prosperita je nejstarobylejší formou čarování. Naši předkové prováděli rituály na dobrou úrodu a hojný lov. Jak na magii prosperity? V dnešním článku se zaměříme na principy magie peněz.

Magický význam Měsíce

Magický význam Měsíce

Měsíční cyklus ovládá veškerý život na Zemi a významný je také z pohledu léčení a magie. Znamení zvěrokruhu, ve kterém se nachází Luna, předznamenává oblasti života, zdraví a energie, na které se můžeme zaměřit při čarování a léčení.

Magický svíčkový rituál s pyramidou

Magický svíčkový rituál s pyramidou

Čarování se svíčkami patří nerozlučně k rituálům na celém světě. Svíce ve tvaru pyramidy mají zvláštní úlohu pro své spojení se starověkými mystérii. Jak ve svém rituál svíčkové magie navázat na tajemství pyramid?

Rituál na ochranu před působením nepřátel

Rituál na ochranu před působením nepřátel

Jak se chránit před zlými slovy, uhranutím a dalšími nepřátelskými útoky, které můžeme očekávat? Jednou z možností jsou různé předměty ochranného typu (amulety). Mezi ně patří i čarodějnické lahve, které se dochovaly v mnoha archeologických nálezech. Zakopávají se v zemi a svému majiteli poskytují ochranu. Jak si vyrobit čarodějnickou lahev se dočtete v novém článku.

Magie sedmidenních voodoo svící

Magie sedmidenních voodoo svící

Jak se čaruje za pomoci sedmidenních svící a v čem spočívá jejich kouzlo? Povíme si, jak se věští z plamene svící a znamení z vosku, a jak nejlépe naložit se zbytky obřadu.

Magické novoluní

Magické novoluní

Každé dítě ví, že sabaty čarodějnic se slétají o úplňku. Druhou nejmocnější fází lunárního cyklu je nov (novoluní). Je to okamžik, kdy se na obloze doslova rodí nový měsíc.

O skutečném významu odpuštění

O skutečném významu odpuštění

V novém článku o tradicích magické obrany a pomsty hovořím také o energetických vláknech, která nás poutají k našim nepřátelům a co to ve skutečnosti znamená “odpustit”.

Základy magické ochrany

Základy magické ochrany

Mnoho lidí se zajímá o to, jak zvýšit svou psychickou ochranu proti působení nejrůznějších temných sil, nepřátel a působení nepříznivých okolností. Existují různé způsoby, jakými člověk může navýšit svoji duchovní ochranu.

Základy magické očisty

Základy magické očisty

 V různých životních situacích můžeme pocítit potřebu podniknout něco pro vlastní magickou očistu. Naštěstí, historie nám zanechala bohatý repertoár magických postupů. Podívejme se na některé jednoduché techniky očisty, které využívali naši předkové. Techniky...

Černá a bílá magie podle mexické čarodějnice

Černá a bílá magie podle mexické čarodějnice

Černá a bílá magie. Jak vlastně fungují a v čem se od sebe liší? Lze je od sebe rozlišit bezpečně? Jak si můžeme být jistí, že stojíme na správné straně? Velmi zajímavé vyprávění na toto téma otiskujeme z naší korespondence se současnou mexickou čarodějnicí.

Očista v soli rituální koupel

Očista v soli rituální koupel

 Sůl je od středověku využívána jako jeden z hlavních prostředků zažehnávání. Mocí dvou živlů, země a vody, se můžete očistit od ulpělých kleteb a emocionálních zbytků, a můžete je také využít k očistě prostor. Sůl do sebe nasakuje negativní a nežádoucí síly,...

Magie a dny v týdnu podle planet

Magie a dny v týdnu podle planet

Sedmička je magické číslo. Každý den v týdnu je totiž zasvěcen jedné ze sedmi planet a je obzvlášť příznivý pro veškeré počíná, které má tato planeta ve svojí sféře vlivu. Který den spadá pod vliv které planety, o tom hovoří esoterické souvztažnosti a stará okultní učení. V dnešním článku se je naučíte. Který den je nejlepší na záležitosti finanční magie a který zase pro úspěch při studiu?

Rituál v magickém kruhu na úplněk

Rituál v magickém kruhu na úplněk

Úplněk je nejmagičtějším časem v celém měsíční cyklu. Je odedávna spojovaný s čarodějnictvím. Vzorový rituál v magickém kruhu se může stát základem vašeho čarování. Tento rituál využívá moci přírodních sil a živlů, a vaši vlastní sílu mysli. Nic vám samozřejmě nebrání, abyste se obraceli na další bytosti – duchy místa, kde žijete, vaše drahé zesnulé, anděly strážné a podobně. Využijete jej také v jiné dny, než na úplněk. Svoje rituály můžete načasovat také podle vlivu planet.

Rituál na prosperitu

Rituál na prosperitu

radiční rituál svíčkové magie. Jeho cílem je přitáhnout prosperitu do vašeho života, a současně zažehnat veškeré síly a bloky které tomu brání.

Pracujeme s energií krystalů

Pracujeme s energií krystalů

Naučíme se, jak si kameny vybírat, jak je nejlépe nabíjet energií a očistit před použitím a také jakými netradičními způsoby je můžeme používat.

Rituál rakve na ochranu a na pohřbení minulosti

Rituál rakve na ochranu a na pohřbení minulosti

Rituál, který budete dál číst, umožňuje očistit se a odpoutat od minulosti, zejména od konkrétního člověka, a je-li to na místě, spoutat jeho vliv nad naším životem. Ze všech rituálů, které učím, je nejzávažnější a nejvíc se hodí pro případy magické obrany a ochrany.

Rituál usmíření napravení vztahu

Rituál usmíření napravení vztahu

  Rituál napravení vztahu se hodí pro usmíření mezi odcizenými nebo rozhněvanými lidmi, na zlepšení rodinných vztahů nebo k získání přízně osoby, která je pro vás důležitá. Nemusí jít i milostného partnera. Tyto postupy jsou v lidové magii známy jako “oslazení...

Andělská znamení a proč je vidíme

Nacházíte všude peříčka nebo se vám opakují sekvence určitých čísel? Zdá se vám, že vidíte znamení v přírodě a v oblacích? Možná se s vámi snaží spojit vaši strážní andělé. Přečtěte si v novém článku, vidíte andělská znamení a co se vám vaši průvodci snaží říci.

Archanděl Metatron

Je známý jako Kníže andělů a mnozí se shodují na tom, že je vůbec nejmocnějším z andělských bytostí vůbec. Metatron je také znám jako nebeský sekretář, archivář knihovny tajných vědění a zapisovatel Božího slova. Metatron stojí na vrcholu nebeských hierarchií, v nichž nahradil po pádu Lucifera. Jeho jméno údajně znamená “ten který je veliký a měří světlo”.

Archanděl Sandalfon

Archanděl Sandalfon je vládcem a ochráncem Země a patronem hudby, je také znám jako Anděl Milosrdenství a Anděl Modlitby. Jeho jméno se často vykládá jako “spolubratr.” Je jedním z archandělů, kteří byli totiž původně lidmi.

Archanděl Jofiel

Jméno archanděla Jofiela znamená doslova “krása Boží”. Jeho samotná přítomnost naplňuje člověka vědomím údivu a krásy. Jofiel má moc vnést do každé situace krásu a učinit ji jemnější a příjemnější. Jofiel je patronem umělců a intelektuálů, jelikož jejich práce nás přibližuje ke kráse a obrací k ní naše myšlenky. Je také považován za patrona lidí, kteří hledají více radosti a smíchu, kteří se potřebují 💡 “rozsvítit.”

Archanděl Azrael

Archanděl Azrael patří mezi méně známé anděly. Anděl útěchy zůstává často nepochopenou a zbytečně obávanou bytostí. Je známý jako anděl smrti, patron truchlících a průvodce duší.

Archanděl Rafael

Jedním z vůbec nejznámějších andělů je Archanděl Rafael, jehož jméno znamená “Boží lékař” nebo “Bůh léčí.” Je zobrazován jako anděl nesoucí flakon nebo dózu s léčivou mastí nebo s poutnickou holí, která je symbolem moudrosti a proroků. Někdy třímá kaduceus – hůl opletenou dvěma hady, která je symbolem léčení.

Archanděl Michael

Tento mocný andělský duch je zpodobňován v plné zbroji s mečem. Jeho samotné jméno doslova znamená “Ten, který je jako Bůh”. Naši předkové jej často povolávali na svou ochranu, na obranu proti nepřátelům a proti démonům. Svým ohnivým mečem odsekává vazby k energetickým upírům a k minulosti. Posiluje vůli a učí nás, jak používat vlastní moc a vůli v souladu s prozřetelností.

Andělská čísla: Významy čísel

Andělská čísla nás provázejí formou znamení okolo nás. Jaké významy nesou?