Věštění po staru

Věštíme jako naši předkové, bez tarotových karet ze všeho, co dům dal!

 

3 volná místa

Seminář 26. ledna
2019 13:00-18:00
Vstupné 700 Kč

Pod slovem věštění si představíme kartářku, která vykládá z tarotových karet. Ty se však u nás rozšířily pořádně až v 90. letech! Z čeho věštily naše báby a tety? Vykládalo se z obyčejných hracích karet, z moudrých knih nebo zíráním vody. Naši předkové znali také věštění z plamene a z vosku svíce. Přijďte si vyzkoušet, jak se hádal osud vrháním kostek a ordálem z vody. Ukážeme si také základní výklad mariášových karet. Budeme hádat váš osud na nový rok a vše si budete moci vyzkoušet.

Sobota 26. ledna 13-17h, 700 Kč
3 volná místa

KNIHA: Věštění po staru

Seminář vychází z připravované knihy “Věštění po staru”, která vyjde v roce 2019 v nakladatelství Fontána.
Přečtěte si také článek, který vyšel na toto téma – Věštilo se ze všeho, co dům dal.

Noira

Noira

vede tento seminář

Duchovními naukami se zabývám od dětství, profesionálně asi 12 let. Mí studenti na seminářích oceňovali otevřený přístup, zábavné podání a spoustu zajímavostí z praxe. Věřím že si i nové semináře najdou své příznivce. V čajovně Šamanka bude o vaše tělo i ducha dobře postaráno!

Program semináře

Bibliomancie – Knihy jsou magie. V posvátných spisech a kouzelných grimoárech lidé hledali tajné poznání od počátku věků. Už málo známý je fakt, že před rozšířením karet se věštilo nejvíce z moudrých písem. Jak se věštilo z bible a z Homérových veršů? Vyzkoušíte si několik historických způsobů věštění z knih. Odvážní si přinesou vlastní knihy, které dostali darem od předků a najdou v nich poselství od nich.

Vrhání kostek – K věštění náhoda patří stejně jako ke hře v kostky. Zeptáte se dvou hracích kostek, co přinese letošní rok nebo třeba na to, zda v tomto životě získáte bohatství. Zvídavým kostky možná prozradí, kde najdou štěstí nebo kolik lásek je v tomto životě ještě čeká.

Hrací karty – Karetní hazard patřil k našim předkům stejně jako věštecké užití hracích karet. Věštění z balíčku 32 mariášových karet se v Čechách traduje z generace na generaci. Naučíte se jednoduchý výklad, abyste příště mohli oslnit společnost v hospodě.

Věštění ze svící a z vosku – Mezi čarodějnicemi se tradují znamení, která můžeme číst ze svící. Kdy se vyplní naše přání a co znamená,když svíce prská? Jak se věští z vylitého vosku a z plamene?Kdo má otevřený duchovní zrak, může v obrazcích z vosku spatřit pozoruhodná poselství.

Věštění z vody – Všichni známe tradici pouštění papírových lodiček po vodě. Víte ale, že se používají k věštění? Naučte se věštit z papíru a z vody.

Komu je seminář určen

Máte-li zkušenosti s věštěním nebo jste jenom zvědaví a připraveni něco zajímavého se dozvědět? Přijďte, protože tento program bude zábavný a vhodný i pro naprosté laiky. Zkušení kartáři se nejspíše dozví něco, co ještě nezkoušeli, zejména věštbu z kostek. Program je vhodný i pro mladistvé od 15 let.

Co říkají účastníci

Tento seminář se letos koná poprvé. Ohlasy účastníků se zde objeví posléze.

Buďte první, kdo to zažije!

Co budete potřebovat

Všechny pomůcky budou na semináři k zapůjčení. Pokud se rozhodnete si přinést vlastní, můžete se naučit věštit s nimi a navázat tak osobní vztah s předměty pro vaše budoucí orákula. Pokud máte balíček mariášových karet a dvě kostky, přineste je s sebou.

Pro věštění z písma si můžete přinést kapesní bibli, knihu citátů nebo veršů, popřípadě jinou osobní knihu, kterou si považujete a kterou jste například dostali od svých předků. Člověk by měl vykládat z knihy, která má pro něj osobní význam nebo kterou považuje za posvátnou.

Další praktické informace

Semináře se konají v centru Prahy v čajovně Šamanka na adrese Hálkova 8, Praha 2. Čajovna se nachází cca 200 m chůze od stanice metra C a tramvají "I.P.Pavlova", asi 15 minut od hlavního vlakového i autobusového nádraží.

Během seminářů je možné jíst a pít a volně si objednávat z nabídky čajovny, které nabízí za lidové ceny teplé a studené nápoje a lehká vegetariánská jídla. Menu si prohlédněte zde.

Účastníkům semináře doporučuji přinést si vlastní přezůvky a psací potřeby. Čajovna je po skončení programu otevřena do 23 hodin večer, otevírá se půl hodiny před seminářem.

Mimopražským při cestě doporučuji navštívit ezoterický obchod a knihkupectví U Džoudyho, který najdete přímo u stanice I.P.Pavlova kousek od Šamanky. Otevírací doba knihkupectví v sobotu je do 14 hodin.

V případě zájmu o individuální konzultaci před nebo po skončení semináře mne kontaktujte.

Ubytování v Praze nezprostředkovávám, mohu vám nicméně doporučit pronájem pokoje na privatech Airb´n´B, které jsou oproti klasickým penzionům asi o polovinu levnější a často i hezčí.

Zamýšlíte-li přijet autem, ujistěte se, že máte zajištěno placené stání nebo nechejte auto na některém z odstavných parkovišť na kraji města ve stanicích metra B nebo C. Parkování v okolních ulicích je možné jen pro rezidenty.