Mariášové karty

Vykládáme
tradičně
česky

12 volných míst

Seminář nemá vypsán termín.

SO 10:00-17:00 + NE 10:00-15:00
Vstupné od 1 500 Kč

Naučte se tradiční české vykládání z mariášových karet. Z jednohlavého mariáše vykládala i nejslavnější česká věštkyně, paní Kludská. Z mariáše se věštilo v českých hospodách, cirkusech a maringotkách nejméně sto let. Jaká tajemství vám odhalí žaludské eso a Boží oko? Tato metoda věštění byla vždy poněkud tajemná, předávala se z generace na generaci. Měla jsem možnost naučit se ji ze dvou zdrojů, v hospodě od mladého muže, který praktikoval zvláštní metodu zírání v tranzu a pak od jiné ženy z českého Těšína, která byla v kraji velmi slavná.

TERMÍNY:

Seminář nemá vypsán další termín.

Co jsou mariášové karty?

Tak zvané mariášové hrací karty mají 32 listů ve čtyřech barvách, které znázorňují srdce, kule, žaludy a listy. Rozšířené jsou v německých zemích, na Slovensku a v Maďarsku. Různá regionální provedení se liší i svými věšteckými významy a my se zaměříme na jednohlavý český mariáš, který se tisknul od konce 19. století v Praze (dnes Obchodní tiskárny Kolín) a který začíná ikonickým žaludským esem s Belzebubem, který nese znak hlavního města Prahy. Hovoří se proto o “pražském karetním listu” nebo “českém listu”

O této metodě jsem také napsala článek.

Noira

Noira

vede tento seminář

Duchovními naukami se zabývám od dětství, profesionálně asi 12 let. Studenti na mých seminářích vždy oceňovali otevřený přístup, zábavné podání a spoustu zajímavostí z praxe. Tyto semináře vedu již 8 let. Věřím že si i nadále najdou své příznivce a že zavítáte do nového čarodějnického studia, které jsme pro vás nově otevřely v srdci Prahy na Malé straně.

Program semináře

Smysl věštění – Osud a svobodná vůle. Jak se liší tradiční a moderní hádání budoucnosti? Můžeme se ptát na to, co nás čeká nebo potřebujeme konkrétní otázky? Jsou věci, na které se raději neptat?

Původ mariášových karet – Odkud se vzal tradiční český balíček? Jak jej rozeznáme od jiných podobných typů karet, se kterými se v naší zemi setkáme.

Duch mariášových karet – Setkání v tranzu s duchem karet vás napojí na kolektivní paměť těchto karet a odkaz kartářů a kartářek z dob dávno minulých, kteří s ním vykládali.

Metoda zření – Zvláštní technika, ke které nepotřebujete znát konkrétní význam karet.

Struktura balíčku – Významy figurálních. Jak poznáme z karet vdovce, rodiče tazatele nebo třeba milenku? Které eso značí Boží ochranu a které přináší Smrt? Které karty hovoří o tom, kdy se která událost stane?

Jak se ptát na konkrétní otázky – A dostávat odpovědi. Nám k tomu postačí jednoduchá řada 4-7 karet.

Malé zrcadlo – Tak zvané “Malé zrcadlo” je výkladem na minulost, budoucnost a přítomnost o devíti kartách.

Velké zrcadlo – Neboli “Velký stůl” či “Plný stůl” je z historických kreseb proslulý výklad karet, při kterém se vyloží na stůl celý balíček karet.

Tajné významy a karetní kombinace – Tajemství mariášových karet spočívá v početných kombinacích. My si je prozradíme a toto tajné poznání si ze semináře odnesete i ve formě vytištěných seznamů, takže další generace kartářů a kartářek bude zachována…

Komu je seminář určen

Seminář ocení všichni, kdo se zajímají o jiné metody věštění z karet, než je u nás rozšířený tarot. Nepředpokládá se žádná předchozí znalost, karty si můžete pořídit až na místě. Program je vhodný od 15 let.

Co říkají účastníci

Milá Noiro,

seminář Mariášové karty aneb Věštění po česku jsem si opravdu užila, a to i díky malé komorní skupince účastnic, která se tentokát sešla. Velmi oceňuji, že jsi nás nejprve učila techniku zírání do karet a objevování vlastních asociací a až poté jsi nás seznámila s tradičními významy karet, které by ovšem při výkladu měly představovat spíše jakousi pomůcku či doplněk k vlastnímu nacítění výkladu a tazatele. Já jsem si karty zamilovala v podstatě hned, krásně ke mně začaly hovořit a mně se otevírá úplně nový svět netušených možností 🙂 Osobně se mi s nimi pracuje lépe než s tarotem, který je sice možná vizuálně hezčí, ale na pochopení a interpretaci složitější než mariášky. Já se hodlám držet posledně jmenovaných a už dnes se mi při denním výkladu ukázaly některé zajímavé kombinace, a to jsem vykládala jen na tři karty. Těším se na další postupné objevování a sžívání se s kartami, opravdu mě to nadchlo. I v nových prostorách studia se mi líbilo.

Přeji vše dobré,

Eva

Ahoj,

seminář se mi moc líbil a dokonce bych řekla, že předčil moje očekávání. Uvítala bych i jejich pokračování. Líbí se mi moc jejich jasnost a srozumitelnost. A hlavně i to, že s 32 kartami se dají používat lehce i obrácené významy.

Obecně mám karty ráda. Takže se mi myslím podaří přijít i v únoru na Tarot.

Očekávám tvoje zprávy o tom, co jsme společně vyvěštily.

Měj se krásně a ještě jednu díky.

Lucie

Ahoj Noiro,

Kurzy na mariášové karty téměř nejsou a jsem Ti vděčná, že jsi se rozhodla do toho jít. Kurz splnil moje očekávání. Já vím, je to fráze, ale opravdu jsi nás naučila jak k výkladu přistupovat. Trochu mě to sice ze začátku mátlo, protože výklad z tarotu má jiná “pravidla”, ale pracovaly jsme natolik prakticky, že se mi to do krve dostalo 🙂
A samozřejmě také atmosféra kurzu super. Od prostředí, až po lektorku. Tvé vedení je přirozené a racionální. Velmi jsem si to celý víkend užívala.

Hezký den

Jana

Průvodce rozvojem

Co budete potřebovat

Všechny pomůcky budou na semináři k zapůjčení. Nicméně velmi doporučuji donést si vlastní balíček jednohlavých mariášových karet, které koupíte v každé trafice.

Praktické informace k našim akcím

Akce se konají v prostorách čarodějnického obchůdku a studia Anima Noira v centru Prahy na adrese Vlašská 13, Praha 1 - Malá strana. Studio se nachází v suterénu domu.

Na místo se dostanete pěšky ze stanice tramvají Malostranské náměstí. Můžete také využít autobus 194 z autobusového nádraží Florenc do stanice Šporkova, Jezdí dvakrát do hodiny a zastavuje kousek nad studiem.

Během seminářů můžete objednávat z nabídky studených a teplých nápojů, které nabízíme formou samoobslužného baru. Na obědy chodíme do přilehlé restaurace St. Martin, kde vám uvaří polévky od 55 Kč a jídla od 130 Kč.

Účastníkům semináře doporučujeme přinést si vlastní přezůvky a psací potřeby, ačkoliv si je lze i půjčit, stejně jako veškeré ostatní pomůcky.

V případě, že máte zájem o zboží z krámku, které není na skladě, objednejte si je týden před akcí, na kterou se chystáte přijet, aby mohlo být hotové.

Účastníkům semináře, kteří potřebují poradit vhodné ubytování v Praze můžeme zprostředkovat naše osvědčené kontakty.

V případě zájmu o výklad z karet se můžete na místě domluvit s Vanessou nebo Thamarou.