Základy magické očisty

Čvc 27, 2020 | 0 komentářů

V různých životních situacích můžeme pocítit potřebu podniknout něco pro vlastní magickou očistu. Naštěstí, historie nám zanechala bohatý repertoár magických postupů. Podívejme se na některé jednoduché techniky očisty, které využívali naši předkové.

Techniky magické očisty a ochrany

Tradice nám zanechala množství postupů, které se hodí pro zamezení vlivu negativních sil v našem životě, jejich spoutání a vyhnání. Některé z nich si mohou snadno osvojit i laici, do aktivního spoutávání a vyhánění zlých duchů by se raději sami pouštět neměli, stejně jako do magických bitev s profesionálními čaroději, které si mohli najmout vaši nepřátelé.

Poznámka: Všechny níže uváděné postupy jsou bezpečné a nepovedou k dalšímu zhoršení situace, k němuž často dochází vlivem nevhodných magických zákroků ze strany postiženého nebo dokonce profesionála, který je k případu zavolán. Nenahrazují však odbornou pomoc. Zejména pokud máte sebemenší podezření, že byste mohli být obětí profesionálně provedené záškodné magie, které si u nás nechávají lidé dělat např. i u zahraničních čarodějů, měli byste urychleně vyhledat pomoc profesionála. Tato prokletí není v moci laika setřást.

Magická očista

Jako první si rozeberme magickou očistu. Ta má dalekosáhlý význam i v běžném životě, když nejsme obětí působení negativních sil. Kultovní a rituální čistota a různé zvyky s ní spojené hrály a stále hrají důležitou roli v životě mnoha náboženství. Základním prostředkem magické očisty jsou voda, světlo a vonný dým.

Existuje celá řada dalších způsobů, jak vyrábět svěcenou vodu, pravděpodobně přijdete na svoje vlastní. Rozhodně se doporučuje používat přírodní vodu např. z posvátného pramene nebo alespoň kvalitní balenou vodu a ne “kohoutkovou”.

Svěcenou vodu zhotovíme přidání kafru a soli, což jsou dvě substance, o nichž je známo, že zahánějí zlé síly. Svěcenou vodu je také potřeba požehnat a dedikovat, což můžeme udělat sami jednoduchou formulí, zvolenou dle vlastní tradice, například „Dobří duchové, vstupte do této vody a požehnejte ji, ve jménu nejvyššího Dobra a Lásky.“

Pro posílení účinku sklenici zapečetíme tak, že ji zavřeme – hodí se tedy klasická zavařovací sklenice nebo lahev – a necháme na ní vyhořet bílou svíci, kterou zapalujeme pouze v době mezi východem slunce a polednem, tedy když síly světla přibývají.

Jiným oblíbeným způsobem očisty, který využívá sil vody, jsou magické koupele. Ty si můžeme sami připravit z příhodných éterických olejů a bylin nebo je zakoupit od čaroděje, často již ve formě soli do koupele nebo sáčku s bylinami, který vylouhujeme.

V krajním případě však poslouží jakákoliv koupelová sůl, kvůli magické moci soli, kterou jsme již zmínili, silný účinek má sůl z Mrtvého moře. Můžete si také oblíbit moji nabídku magických solí, které vyrábím v osmi různých recepturách.

Mezi byliny se známým účinkem proti černé magii se řadí routa, andělika a citron. Používjí se také do ochranných amuletů. Koupel v yzopu doporučuje již Bible.

U nás málo známým postupem jsou tzv. floor washes, tedy směsi na umytí podlahy, které mívají stejné složení jako koupele pro lidi, ale myjí se s nimi podlahy. Doporučuje se také umývat se zaříkáváním či modlitbou pravidelně okna a dveře, jimiž do obydlí vstupují cizí energie.

Tip: V případě koberce směs vysypeme sůl nebo bylin přímo na něj, necháme působit a po západu slunce vysajeme.

Magické svíce

Svíce řada lidí používá intuitivně, aniž by si uvědomovali mechanismus fungování svíčkové magie. Pálí je doma, aby se cítili dobře, když jim chybí energie nebo při rozjímání.

Pro všeobecnou očistu a ochranu postačí bílé svíce, ačkoliv bychom také mohli volit červené (pro obranu před útokem nepřítele) nebo černé (pro zničení negativity).

Můžete také chtít sáhnout po přímo zasvěcených magických svících, které hoří 5-10 dní v kuse, k tomu účelu se hodí naše receptury jako Zažeň zlo, Očista aury a podobně.

Vykuřování

Vonný dým se stává znovu oblíbenou formou magické očisty. Účastníci hinduistických a jiných rituálů jsou často očišťováni plamenem a vonným dýmem.

V nouzi využijeme i obyčejné vonné tyčinky, avšak ke skutečnému vykuřování se hodí magicky a rituálně připravené substance, vykuřování je samo o sobě činností na výsost obřadní. Pro sejímání negativity využijeme bílou šalvěj, pelyněk, jalovec, kadidlo, myrrhu nebo některou z mnoha magických rituálně připravených směsí, které se vyrábějí ke každému účelu.  Těmito je třeba  vykuřovat v kadidelnici k tomu určené na rychlozápalném uhlíku. (Vše u nás koupíte.)

V příštím díle budeme hovořit o technikách magické ochrany a jak zvýšit svoji duchovní ochranu.  

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

0 komentáøù

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *