Věštění po staru

Bez tarotových karet, ze všeho co dům dal

 

6 volných míst

Seminář 2.-3. listopadu

SO 10-17h + NE 10-15h
Vstupné od 1 500 Kč

Z čeho věštily naše báby a tety? Dříve se vykládalo bez tarotových karet. Věštilo se z bible, z vody, z plamene svící nebo třeba z vosku. Přijďte si vyzkoušet a naučit se, jak se hádal osud vrháním kostek, fazolí nebo ordálem z vody. Součástí semináře v čase, kdy se tenčí rouška mezi oběma světy, bude rituál síly předků, který nás spojí s odkazem dávných proroků a věštkyní. Připravila jsem si pro vás také několik exotičtějších technik věštění z celého světa, o kterých jste ještě zaručeně neslyšeli. 

TERMÍNY:

2.-3. listopadu – 6 volných míst

Noira

Noira

vede tento seminář

Duchovními naukami se zabývám od dětství, profesionálně asi 12 let. Mí studenti na seminářích oceňovali otevřený přístup, zábavné podání a spoustu zajímavostí z praxe. Věřím že si i nové semináře najdou své příznivce. V čajovně Šamanka bude o vaše tělo i ducha dobře postaráno!

Program semináře

Bibliomancie – Knihy jsou magie. V posvátných spisech a kouzelných grimoárech lidé hledali tajné poznání od počátku věků. Už málo známý je fakt, že před rozšířením karet se věštilo nejvíce z moudrých písem. Jak se věštilo z bible a z Homérových veršů? Vyzkoušíte si několik historických způsobů věštění z knih. Odvážní si přinesou vlastní knihy, které dostali darem od předků a najdou v nich poselství od nich.

Vrhání kostek – K věštění náhoda patří stejně jako ke hře v kostky. Zeptáte se dvou hracích kostek, co přinese letošní rok nebo třeba na to, zda v tomto životě získáte bohatství. Zvídavým kostky možná prozradí, kde najdou štěstí nebo kolik lásek je v tomto životě ještě čeká.

Hrací karty – Karetní hazard patřil k našim předkům stejně jako věštecké užití hracích karet. Věštění z balíčku 32 mariášových karet se v Čechách traduje z generace na generaci. Naučíte se jednoduchý výklad, abyste příště mohli oslnit společnost v hospodě.

Věštění ze svící a z vosku – Mezi čarodějnicemi se tradují znamení, která můžeme číst ze svící. Kdy se vyplní naše přání a co znamená,když svíce prská? Jak se věští z vylitého vosku a z plamene? Kdo má otevřený duchovní zrak, může v obrazcích z vosku spatřit pozoruhodná poselství.

Věštění z vody – Všichni známe tradici pouštění papírových lodiček po vodě. Víte ale, že se používají k věštění? Naučte se věštit z papíru a z vody.

Metání fazolí – Za účelem věštění se vrhaly kostky, mince, runy a nebo třeba také fazole! Málo známá metoda, která možná pochází od mogolských dobyvatelů. O věštění z fazolí jste nejspíš ještě neslyšeli, na Balkánu se praktikuje dodnes. Odnesete si věšteckou tabulku. 

Komu je seminář určen

Máte-li zkušenosti s věštěním nebo jste jenom zvědaví a připraveni něco zajímavého se dozvědět? Přijďte, protože tento program bude zábavný a vhodný i pro naprosté laiky. Zkušení kartáři se nejspíše dozví něco, co ještě nezkoušeli, zejména věštbu z kostek. Program je vhodný i pro mladistvé od 15 let.

Co říkají účastníci

Milá Noiro, pro mě to byl velký zážitek a hlavně, že jste nedělala rozdíly mezi námi začátečníky a těmi, kdo k Vám chodí delší dobu. Hned jsem si objednala vaše knihy a těším se, až si je přečtu. Mě to dalo to, že jsem si nějaké věci ujasnila. Už se těším na další seminář. Prosím, zůstaňte taková jaká jste. Na mne působíte velice pozitivně. Ještě jednou moc děkuji.

Jarča

Pardubice

Kurz jsem si moc užila. Jste člověk, který toho o věštění ví opravdu hodně a co víc, umí to krásně zprostředkovat i nám, účastníkům kurzu. Chci ocenit, že jste kurz začala určitou teorií, kterou jsem já – jako laik – velmi ocenila. Máte skvělé lektorské a vypravěčské schopnosti a udržela jste celou dobu mou plnou pozornost. Kurz plynule přecházel od teorie věštění k praxi a 3 hodiny utekly jako voda. Moc Vám děkuji, že jsem toho všeho mohla být součástí. Moc jsem si to užila.

Karolína

Praha

Co budete potřebovat

Všechny pomůcky budou na semináři k zapůjčení. Pokud se rozhodnete si přinést vlastní, můžete se naučit věštit s nimi a navázat tak osobní vztah s předměty pro vaše budoucí orákula. Pokud máte balíček hracích karet (mariášových nebo i žolíkových) a dvě kostky, přineste je s sebou.

Pro věštění z písma si můžete přinést kapesní bibli, knihu citátů nebo veršů, popřípadě jinou osobní knihu, kterou si považujete a kterou jste například dostali od svých předků. Člověk by měl vykládat z knihy, která má pro něj osobní význam nebo kterou považuje za posvátnou.

Další praktické informace

Semináře se konají v centru Prahy v čajovně Šamanka na adrese Hálkova 8, Praha 2. Čajovna se nachází cca 200 m chůze od stanice metra C a tramvají "I.P.Pavlova", asi 15 minut od hlavního vlakového i autobusového nádraží.

Během seminářů je možné jíst a pít a volně si objednávat z nabídky čajovny, které nabízí za lidové ceny teplé a studené nápoje a lehká vegetariánská jídla. Menu si prohlédněte zde.

Účastníkům semináře doporučuji přinést si vlastní přezůvky a psací potřeby. Čajovna je po skončení programu otevřena do 23 hodin večer, otevírá se půl hodiny před seminářem.

Mimopražským při cestě doporučuji navštívit ezoterický obchod a knihkupectví U Džoudyho, který najdete přímo u stanice I.P.Pavlova kousek od Šamanky. Otevírací doba knihkupectví v sobotu je do 14 hodin.

V případě zájmu o individuální konzultaci před nebo po skončení semináře mne kontaktujte.

Ubytování v Praze nezprostředkovávám, mohu vám nicméně doporučit pronájem pokoje na privatech Airb´n´B, které jsou oproti klasickým penzionům asi o polovinu levnější a často i hezčí.

Zamýšlíte-li přijet autem, ujistěte se, že máte zajištěno placené stání nebo nechejte auto na některém z odstavných parkovišť na kraji města ve stanicích metra B nebo C. Parkování v okolních ulicích je možné jen pro rezidenty.