Kartomancie

Tajemství věštby z hracích karet

10 volných míst

9.-10. ledna 2021

SO 10-17h, NE 10-15h
Vstupné od 1 900 Kč

Znáte píseň o vojákovi, který vyčetl celý vesmír jen z balíčku karet? My se to společně naučíme. Ukážu vám, jak číst hrací karty, ze kterých se vykládalo za časů Napoleona už po staletí na celém světě. Vyslechnete si také mnohé legendy a pověry, které se s nimi pojí. Proč je černé eso kartou smrti, a jak vyčteme načasování konkrétních událostí? Ukážu vám, jak číst červené a černé karty, které obrátily nejeden život hráče. Vyslechnete si také málo známé legendy a pověry, které se tradují po staletí.

TERMÍNY:

9.-10. ledna 2021 (víkend) – 10 volných míst

O jaké karty se jedná?

Hrací karty francouzského typu se používají se ke hrám jako je bridž, kanasta nebo poker. Tvoří je čtyři řady, srdce, kříže, listy (píky) a kára (diamanty).

Poznáme je podle toho, že jsou vytištěny ve dvou barvách – převažuje červená a černá a také podle toho, že obsahují žolíky. Někdy se jim proto také říká “žolíkové karty”.

Noira

Noira

vede tento seminář

Duchovními naukami se zabývám od dětství, profesionálně asi 12 let. Mí studenti na seminářích oceňovali otevřený přístup, zábavné podání a spoustu zajímavostí z praxe. Věřím že si i nové semináře najdou své příznivce. V čajovně Šamanka bude o vaše tělo i ducha dobře postaráno!

Program semináře

Základy výkladu – Příznivé a nepříznivé karty v tomto balíčku rozeznáte na první pohled, podle barev. Jaký význam mají dvě černé a dvě červené barvy? Vykládáme přítomnost figury.

Nejhorší karty – Když je uvidíte, je zle! Která je obávanou kartou nočních můr? Která karta se nazývá “ďáblovo lože”?

Nejlepší karty – Když se objeví, srdce potěší. Která karta věstí šťastný domov a splněná přání?

Karty se speciálním významem – Z hracích karet se dá výborně hádat načasování událostí. Které jsou tajné časové karty? Co když se nám objeví žolík, nebo dokonce dva nebo tři?

Ukázky výkladu – Vykládáme karty na nejčastější vztahové záležitosti, pracovní otázky, budoucnost a další témata, která budou vycházet z otázek účastníků.

Legendy o kartách – Vojákovu píseň, kterou nahrály i české kapely, napsali v roce 1948. Legenda, o které pojednává, se však traduje při nejmenším od 18. století. Ukrývá balíček karet všechny mystéria? K magické moci karet a k válce se váže i druhá nejslavnější legenda, kterou je použití pikového esa ve válce ve Vietnamu v rámci psychického boje.

Komu je seminář určen

Seminář je vhodný pro všechny, kdo se zajímají o vykládání karet a metody věštění. Vlastní zkušenosti se nepředpokládají. Technika může být zajímavou rychlejší alternativou k tarotu. Program je vhodný od 18 let.

Co říkají účastníci

Děkuji za krásný zážitek ze semináře. Už se těším na další dlouho jsem nepotkala tak charismatického člověka, jako ty. Moc děkuji za krásné odpoledne plné nových myšlenek.

Jarča

Pardubice

Seminář nádherný, úžasný výklad, bylo to pohlazení po duši, super atmosféra, moc mi to pomohlo hlavně v roli začátečníka, mám skvělý pocit, moc Ti za něj děkuji, milá Noiro, a těším se na další s Tebou.

Jiřina

Co budete potřebovat

Všechny pomůcky budou na semináři k zapůjčení. Pokud chcete pracovat s vlastním balíčkem karet, doneste si jej. Budeme používat standardní balíček karet na canastu (bridge, poker) se dvěma až čtyřmi žolíky.

Další praktické informace

Semináře se konají v prostorách čarodějnického obchůdku a studia Anima Noira v centru Prahy na adrese Vlašská 13, Praha 1 - Malá strana. Studio se nachází v suterénu domu na Jánském vršku.

Na místo se dostanete pěšky ze stanice tramvaje Malostranské náměstí nebo můžete využít autobus 194 ze stanice Šporkova. Tento autobus jezdí z hlavního autobusového nádraží Florenc dvakrát do hodiny a zastavuje kousek nad studiem.

Během seminářů je možné vybírat si z nabídky studených a teplých nápojů, které nabízíme formou samoobslužného baru. (Nabídka se nyní připravuje - plánujeme kávy, čaje, čokolády, limonády a drobné občerstvení.)

Na obědy chodíme do přilehlé restaurace St. Martin, která disponuje i celoroční zahrádkou ve vnitrobloku a také výhodnou nabídkou menu po celý týden.

Účastníkům semináře doporučuji přinést si vlastní přezůvky a psací potřeby.

Mimopražským při cestě doporučuji navštívit Muzeum alchymistů na Jánském vršku. Muzeum je otevřené denně do 20 hodin. 

V případě zájmu o výklad z mariášových karet po semináři se můžete na místě domluvit s Jitřenkou, pokud bude na kurzu přítomná.

Ubytování v Praze nezprostředkovávám, mohu vám nicméně doporučit pronájem pokoje na privatech Airb´n´B, které jsou oproti klasickým penzionům asi o polovinu levnější a často i hezčí.

Zamýšlíte-li přijet autem, ujistěte se, že máte zajištěno placené stání nebo nechejte auto na některém z odstavných parkovišť na kraji města ve stanicích metra B nebo C. Parkování v okolních ulicích je možné jen pro rezidenty.

Studio Anima Noira