Mariášové karty

Vykládáme
tradičně
česky

7 volných míst

30. listopadu-1. prosince

SO 10-17h + NE 10-15h
Vstupné od 1 500 Kč

Naučte se tradiční české vykládání z mariášových karet. Z jednohlavého mariáše vykládala i nejslavnější česká věštkyně, paní Kludská. Z mariáše se věštilo v českých hospodách, cirkusech a maringotkách nejméně sto let. Jaká tajemství vám odhalí žaludské eso a Boží oko? Tato metoda věštění byla vždy poněkud tajemná, předávala se z generace na generaci. Měla jsem možnost naučit se ji ze dvou zdrojů, v hospodě od mladého muže, který praktikoval zvláštní metodu zírání v tranzu a pak od jiné ženy z českého Těšína, která byla v kraji velmi slavná.

TERMÍNY:

30.listopadu-1.prosince – 7 volných míst

Co jsou mariášové karty?

Tak zvané mariášové hrací karty mají 32 listů ve čtyřech barvách, které znázorňují srdce, kule, žaludy a listy. Rozšířené jsou v německých zemích, na Slovensku a v Maďarsku. Existují v množství regionálních provedení, která se liší i svými věšteckými významy. Různá regionální provedení se liší i svými věšteckými významy a my se zaměříme na jednohlavý český mariáš, který se tisknul od konce 19. století v Praze (dnes Obchodní tiskárny Kolín) a který začíná ikonickým žaludským esem s Belzebubem, který nese znak hlavního města Prahy. Hovoří se proto o “pražském karetním listu” nebo “českém listu”

O této metodě jsem také napsala článek.

Noira

Noira

vede tento seminář

Duchovními naukami se zabývám od dětství, profesionálně asi 12 let. Mí studenti na seminářích oceňovali otevřený přístup, zábavné podání a spoustu zajímavostí z praxe. Věřím že si i nové semináře najdou své příznivce. V čajovně Šamanka bude o vaše tělo i ducha dobře postaráno!

Program semináře

Smysl věštění – Osud a svobodná vůle. Jak se liší tradiční a moderní hádání budoucnosti? Můžeme se ptát na to, co nás čeká nebo potřebujeme konkrétní otázky? Jsou věci, na které se raději neptat?

Původ mariášových karet – Odkud se vzal tradiční český balíček? Jak jej rozeznáme od jiných podobných typů karet, se kterými se v naší zemi setkáme.

Duch mariášových karet – Setkání v tranzu s duchem karet vás napojí na kolektivní paměť těchto karet a odkaz kartářů a kartářek z dob dávno minulých, kteří s ním vykládali.

Metoda zření – Zvláštní technika, ke které nepotřebujete znát konkrétní význam karet.

Struktura balíčku – Významy figurálních. Jak poznáme z karet vdovce, rodiče tazatele nebo třeba milenku? Které eso značí Boží ochranu a které přináší Smrt? Které karty hovoří o tom, kdy se která událost stane?

Jak se ptát na konkrétní otázky – A dostávat odpovědi. Nám k tomu postačí jednoduchá řada 4-7 karet.

Malé zrcadlo – Tak zvané “Malé zrcadlo” je výkladem na minulost, budoucnost a přítomnost o devíti kartách.

Velké zrcadlo – Neboli “Velký stůl” či “Plný stůl” je z historických kreseb proslulý výklad karet, při kterém se vyloží na stůl celý balíček karet.

Tajné významy a karetní kombinace – Tajemství mariášových karet spočívá v početných kombinacích, ze kterých můžeme získat velmi konkrétní výklady, týkající se otázek vztahů, právě, peněz, domova, cest a budoucnosti nebo třeba soudních sporů. My si je prozradíme a toto tajné poznání si ze semináře odnesete i ve formě vytištěných seznamů, takže další generace kartářů a kartářek bude zachována…

Komu je seminář určen

Seminář ocení všichni, kdo se zajímají ojiné metody věštění z karet, než je u nás rozšířený tarot. Program je vhodný od 18 let.

Co říkají účastníci

Seminář se koná poprvé.

Buďte první, kdo to zažije!

Co budete potřebovat

Všechny pomůcky budou na semináři k zapůjčení. Nicméně velmi doporučuji donést si vlastní balíček jednohlavých mariášových karet – jako na obrázku výše.

Další praktické informace

Semináře se konají v centru Prahy v čajovně Šamanka na adrese Hálkova 8, Praha 2. Čajovna se nachází cca 200 m chůze od stanice metra C a tramvají "I.P.Pavlova", asi 15 minut od hlavního vlakového i autobusového nádraží.

Během seminářů je možné jíst a pít a volně si objednávat z nabídky čajovny, které nabízí za lidové ceny teplé a studené nápoje a lehká vegetariánská jídla. Menu si prohlédněte zde.

Účastníkům semináře doporučuji přinést si vlastní přezůvky a psací potřeby. Čajovna je po skončení programu otevřena do 23 hodin večer, otevírá se půl hodiny před seminářem.

Mimopražským při cestě doporučuji navštívit ezoterický obchod a knihkupectví U Džoudyho, který najdete přímo u stanice I.P.Pavlova kousek od Šamanky. Otevírací doba knihkupectví v sobotu je do 14 hodin.

V případě zájmu o individuální konzultaci před nebo po skončení semináře mne kontaktujte.

Ubytování v Praze nezprostředkovávám, mohu vám nicméně doporučit pronájem pokoje na privatech Airb´n´B, které jsou oproti klasickým penzionům asi o polovinu levnější a často i hezčí.

Zamýšlíte-li přijet autem, ujistěte se, že máte zajištěno placené stání nebo nechejte auto na některém z odstavných parkovišť na kraji města ve stanicích metra B nebo C. Parkování v okolních ulicích je možné jen pro rezidenty.