Rituál v magickém kruhu na úplněk

Led 8, 2020 | 0 komentářů

Úplněk je nejmagičtějším časem v celém měsíční cyklu. Je odedávna spojovaný s čarodějnictvím. Vzorový rituál v magickém kruhu se může stát základem vašeho čarování. Tento rituál využívá moci přírodních sil a živlů, a vaši vlastní sílu mysli. Nic vám samozřejmě nebrání, abyste se obraceli na další bytosti – duchy místa, kde žijete, vaše drahé zesnulé, anděly strážné a podobně. Využijete jej také v jiné dny, než na úplněk. Svoje rituály můžete načasovat také podle vlivu planet.

Budete potřebovat:

  • pero nebo tužku, můžete také zvolit barevný inkoust podle magických souvztažností barev
  • pěkný papír nebo pergamen
  • svíci v barvě přináležící vašemu přání, nebo bílou, volitelně také magický olej
  • 4 předměty, představující živly: například peří nebo vykuřovadlo pro vzduch, svíci pro oheň, kotlík nebo pohár s vodou, a kámen pro zemi. Ty postavíte na oltář. Můžete si také zapálit sadu 4 svící v barvách živlů: Vzduch – žlutá, Oheň – červená, Voda – modrá, Země – zelená.
  • křídu, uhel nebo sůl pro vytyčení magického kruhu
  • mapu nebo kompas pro určení světových stran

Úplňkový rituál magického kruhu

Na papír napište své přání a věnujte přitom pozornost formulaci. Raději se vyhněte slovům jako “nikdy, navždy, za každou cenu”. (O správném formulování přání se dozvíte na semináři Praktická magie.)

Na druhou stranu napište své jméno a datum narození. Lístek složte na půl, směrem k sobě, pak jej obraťte a ještě jednou složte směrem k sobě. Tím dáváte najevo, že chcete, aby přání přišlo k vám.

Vytyčte kolem sebe a svých magických potřeb rituální kruh, buď ze živlových svící nebo jej namalujte křídou či uhlem. Můžete jej také vysypat solí. Symboly živlů nebo živlové svíce umístěte v souladu se světovými stranami: Vzduch na Východ, zemi na sever, vodu na západ a oheň na jih.

Povolejte čtyři živly, vždy s otočením na příslušnou světovou stranu, a soustřeďte se přitom, jak se tam otevírá brána, z níž k vám proudí živlová energie a proměňuje váš kruh v magickou křižovatku mezi světem bohů a duchů. Žádáte také jednotlivé živly, aby vám přinesly své dary.

Na východě: “Volám vzduch, který dává poznání!”

Na jihu: “Volám oheň, který očišťuje!”

Na západě: “Volám vodu, která odplavuje!”

Na sever: “Volám zemi, která hojí!”

Pak staňte veprostřed a řekněte: “Stojím na místě, jež místem není, dlím v čase, jež časem není, stojím na prahu světů před závojem, jež mystéria halí. Kéž se dávní bohové zjeví a požehnají svému dítěti.”

Chvíli počkejte, a vnímejte přítomnost dobrých duchů a sil, kteří se kolem vás shromažďují.

V duchu nebo nahlas proneste své přání. Vaše slova by měla být prostá a jednoznačná.

Plně se soustřeďte na svoje přání a představujte si, jaké to bude, až se přání vyplní.

Zhluboka dýchejte a opakujte si svůj záměr. Můžete se u toho rytmicky kývat a pomazávat svíci olejem, abyste na ni přenesli svůj magnetismus. Můžete na ni také vyrýt nehtem své jméno, váš záměr nebo symboly, které pro vás vyjadřují záměr (srdce, dům apod.).

Až budete cítit, že vaše koncentrace dostoupila vrcholu, zapalte svíci na nehořlavém povrchu, dívejte se do ní a otevírejte se přicházející změně. Papír buď spalte v plameni svíce nebo jej uschovejte pod svícen a spalte jej až tehdy, když budete chtít poděkovat za splnění přání.

U toho řekněte: “Mocnosti přírody a dobří duchové, pomozte mi dosáhnout mého cíle! Ať vzduch mou hlavu pročistí, ať voda přinese nový život, země mi dá sílu, ať oheň odnese moje přání do nebe. Staniž se!”

Svíci nechte najednou vyhořet nebo jemně uhaste zhášedlem.

Poté je nejlepší, abyste šli spát, šli se najíst nebo jinak zcela odpoutali svou pozornost od rituálu. Na co jste čarovali byste si však měli někam poznamenat, například do magického deníku.

Věštění o úplňku

V této době se také snadno věští a získávají proroctví. Můžete výklad učinit součástí svého rituálu, například zeptat se karet, v jaké oblasti se nyní nachází největší prospěch – na co je vhodné čarovat, c máte očekávat, zda vám hrozí odněkud nebezpečí a podobně. Vytaženou kartu můžete umístit po 3 dny oltář. (Více o magickém použití karet na semináři Tarot pro zasvěcené.)

Očista a nabíjení věšteckých pomůcek

Věštění je úzce spojeno se silami měsíce. Můžete si proto položit své vykládací karty, koule, zrcadla, kyvadla aj. o úplňkové noci na parapet okna, aby se tam dobily měsíční energií. Některé kameny mají tuto formu nabíjení zdaleka nejraději, například proslulý měsíční kámen.

Naučte se, jak zhmotňovat svoje přání

Seminář praktická magie vám ukáže řadu postupů osvědčených lety praxe. Jak se kreslí magické pečetě, jak používat pozitivní afirmace a přitahovat k sobě to, co chceme.

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

0 komentáøù

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *