Psychický útok: Jak jej rozpoznat

Pro 6, 2019 | 8 komentáře(ů)

Psychická sebeobrana patří mezi základní disciplíny magie. Věřím, že proto uvítáte další pojednání na toto téma. Dnes bych chtěla hovořit o tom, co je to psychický útok, na jakých principech vůbec funguje záškodná magie, jaké jsou příznaky takového útoku a proč je lidé tak často docela podcení.

Co je to psychický útok

Psychickým útokem rozumíme různé situace, kdy jedna osoba vyšle zlý záměr směrem k druhému.

Přesněji řečeno, vyšle ho na nehmotné úrovni. Nemusí si přitom být vědomá toho, že se snaží na druhého zaútočit. Většinou to tak nebývá. Psychické útoky jsou vesměs bezděčné.

Psychické útoky zahrnují celou škálu situací, od různých “přání zlého”, nabitých závistí a nenávistí, až po složité rituály zhoubné magie. Jelikož důsledky takových útoků mohou být stejné, zůstávají tytéž i zásady obrany.

Nepodceňujte, co bylo právě řečeno: nejde o to, zda původcem zlé energie vaším směrem byla závist, žárlivost, vyřčená či napsaná zlá slova. Mohou mít úplně stejný účinek jako magický rituál. Někteří lidé vynikají duševní silou nebo mají kolem sebe shromážděné démonické síly, které jim plní jejich přání, takže i takový laik, který se s magií nikdy nesetkal a okultně nepracoval, může být zdrojem nepříjemné kletby.

A na druhé straně je potřeba si také říci, že seslat skutečnou kletbu za pomoci magie každý nedokáže, ani když chce. Leckterý “strašlivý satanský rituál”, který si nastudoval rádoby čaroděj z touhy po pomstě se docela minul účinkem. Důležité je, abyste svoje nepřátele nepodcenili.

Musíte se vždycky ptát po motivu. Psychické útoky vznikají od reálných lidí, z reálných mezilidských vztahů a situací. Ptejme se proto na prvním místě, kdo by mohl mít důvod chtít se nám mstít nebo nám uškodit.

To platí také na útoky, seslané profesionálním rituálem. Ani ty se samy neudělají, někdo si je musel zaplatit a vynaložit nejspíš také nemalé úsilí a duchovní riziko, aby si čaroděje sehnal. Je nutno říci, že většina čarodějů neprovádí kletby na zakázku a podobné služby neinzerují a ti, kteří je dělají, si za ně nechávají VELMI dobře zaplatit. Opět je tedy na místě se ptát, kdo by vás mohl tolik nenávidět, aby byl ochoten obětovat řádově desítky tisíc korun.

Dodejme přitom, že nejčastějším námětem profesionální magie nejsou kletby ani jejich sejímání, ale černá magie lásky. Právě magie lásky ve své donucující a manipulativní podobě může být zdrojem mnoha nepříjemností – sesilatel se v ní často snaží svoji oběť donutit, aby mu byla po vůli.

Principy a motivace záškodné magie

Je obecně známo, že hlavní ingrediencí všech úspěšných kouzel je touha a víra sesilatele. Pokud vám tedy někdo chce uškodit, můžete se spolehnout na to, že věří, že je v právu. Vám se to tak nemusí zdát, ale zkuste se vcítit do motivů druhých. Jednou z takových docela častých situací, s nimiž se stále znovu setkávám, jsou zhrzené milenky a odmítnutí nápadníci. V jejich očích jste se provinili strašlivou urážkou a zradou, dost možná mají povit, že “jste jim zničili život” a oni vlastně uplatňují svoje spravedlivé právo na odplatu. Také v případě rozchodu nebo nevěry jsou takové situace docela časté.

Jiné motivy, než osobní vztahy, jsou relativně vzácnější, ale také se jich snadno domyslíte. Záškodničení se také objevuje v práci nebo v příbuzenstvu.

To, co by budete vnímat jako psychický útok a manipulativní magii, z jejich strany tak vůbec nevypadá!

Ano, občas člověk vyšle otevřenou nenávist, bolest a pomstu něčím směrem. Často si však sám může myslet že jeho motivem je spravedlnost nebo dokonce láska.

Tento rozpor mezi tím, jak se cítíte vy sami, a čemu věří útočník, je hlavním důvodem, proč lidé nebezpečí psychického útoku nepředvídají a snadno zanedbají.

Skutečně zlovolné psychické útoky, které nemají žádné kořeny v osobních vztazích, a jsou vedeny z hamižnosti nebo čirého sadismu, jsou na rozdíl od pohádek relativně vzácné.

Symptomy psychického útoku

Symptomy psychického útoku jsou opravdu pestré a mnohé z nich mohou mít svůj původ i v pouhém vyčerpání nebo v tom, že jste nahromadili příliš mnoho emocionální zátěže. Symptomy psychického oslabení a blížícího se nervového zhroucení popisuje tento článek. Některé symptomy jsou ovšem docela charakteristické a svědčí o kletbě:

Pocit tíhy nebo závaží, ve dne nebo v noci. Zejména na ramenou a na hrudi.
Pocit všeobecného útlaku. Bezpředmětný strach.
Noční můry.
Pocit, že vás někdo sleduje.
Hnusné a divné pachy, které se zdají vycházet odnikud.
Nesnesete být najednou sami.
Potíže s ohněm či vodou.
Vnímáte jakousi nehmotnou přítomnost okolo sebe.
Necitlivost v těle až paralýza, která se může dít i ve spánku.
Pocity dušení se.
Náhlé a nepříjemné ztráty (např. finanční), komplikace ve všech směrech.
Zamoření myšima, hmyzem apod.

Psychický útok funguje na jedné jediné bázi: snaží se do vašeho podvědomí zasadit určité myšlenky, vzorce a vnímání reality. Funguje na stejné nehmotné bázi, jako pozitivní afirmace, vaše pozitivní rituály nebo modlitba.

Jeho průvodním jevem vždycky je pocit, že se necítíte být ve své kůži, a že přestáváte ovládat svoje myšlenky a emoce.

Jak se bránit magickému útoku

Pokud víte, že někdo ve vašem okolí dělal rituály s cílem vás ovlivnit, nebuďte prosím blbí a podnikněte ihned nějaká opatření. Samotná víra, že se vás kouzlo nedotýká, není dostatečná. Samozřejmě je dobré nezpanikařit a zachovat klidnou hlavu, ale je dosti fascinující, kolik lidí v podstatě ví, že se na ně nějaká magie nejspíše dělá, a stejně proti ní nic nepodnikají, v naivní víře, že něco takového se přece neděje. Skutečně v našich zemícz víra v magii ani její praxe není příliš rozšířená, ale o to více překvapující pak může být její efekt, pokud jej nikdo nepředvídá. pokud si nědo skutečně dal práci k tomu seslat kouzlo, nebo za někým zašel, měla by taková pohrůžka být braná vážně. Předpokládejte, že rituál určitě měl nějaký účinek. Pokud si myslíte, že ne, můžete být po nějaké době nepříjemně překvapeni.

Kouzlo je nehmotný předmět, který je potřeba zničit a nejlépe poslat odkud vzešel, nestačí ho ignorovat. Bude se snažit dostat se do vašeho vědomí a časem se mu to podaří.

Potřebujete tedy podniknout něco duchovně a emocionálně dostatečně silného, abyste ze svého podvědomí implantovaný program vyjmuli. Funguje přitom všechno možné – od vykuřování přes očistné koupele a další techniky magické očisty, triky lidové magie, rituály se svíčkami, až po modlitby a afirmace. Důležité je, abyste to udělali pořádně.

Psychická obrana je klasickým příkladem, kdy jde o čirou sílu vůle, sílu mysli a schopnost vybudit v sobě dostatek emocí při provádění duševní obrany. To za vás nikdo neudělá, ani profesionální mág, kterého byste si najali. Někdy se ve své magické praxi potkávám s lidmi, kteří jsou už tak pasivní, zoufalí a vystrašení, že nejsou schopni na vlastní obraně spolupracovat a v podstatě se svým nepřátelům vzdali. To nesmíte dopustit. Pud sebezáchovy za vás nesebere nikdo jiný.

Častým nedostatkem magické obrany je naivita spojená s jakousi leností a neochotou uvěřit tomu, že to, co se člověku děje, se mu skutečně děje a mohlo by to mít duchovní původ. Na vině je česká mentalita, která ve svém skepticismu není nadpřirozeným vysvětlením příliš nakloněná. To má svoji světlou stránku, ale také stinnou stránku, jak se přesvědčuji u mnohých obětí kleteb.

Nestačím žasnout nad dopisy lidí, kteří popisují, jaké příšerné věci se jim doma dějí, a na otázku, co proti tomu podnikli, odpovídají obvykle, že někomu na internetu poslali tři sta korun, aby něco udělal, případně obešli ložnici s vonnýma tyčinkama.

Tady je na místě dodat, že hrozba z prodlení a ze zanedbání hrozby může být velká. Pokud jste se stali obětí psychického útoku, skutečně to nespraví kdejaký nedouk, co si přivydělává k penzi nebo to, že si pořídím vonné tyčinky v orientální prodejně. Samozřejmě, že je to lepší, než nepodniknout vůbec nic, ale pravidla moštárny jsou v tomto neúprosná: účinná obrana před psychickým útokem je jen taková, která je skutečná a dostatečně silná.

Psychická sebeobrana není hra na vojáčky, nebo něco, co znáte jen z fantasy románů. Je do disciplína na život a na smrt, ve které nesmíte selhat. Vaše odhodlání kletbu odhalit a zbavit se jí musí být absolutní. Nic jiného nefunguje.

Předcházení magickému útoku

Nutno říci, že jen velice málo psychických útoků přichází zcela bez varování a nevyzradí se. Většina lidí má intuici a ochranu na takové úrovni, že si budou všímat určitých znamení, nebo se odněkud informaci dozví. To je častější, než si myslíte.

Někdy se takové informace dozvídáme alespoň zpětně v rámci účinků odeklínání, a můžeme ze sebe tak staré kletby sundat.

Buďte si neustále vědomi svých pocitů a intuicí. Pokud se vám zdá, že “něco je špatně”, prověřte to. Ve chvíli, kdy už se tím začne zabývat vaše rozumová část a shledáváte objektivní důkazy, utekl drahocenný čas. Máte-li podezření, že jste se mohli stát terčem psychického útoku, neváhejte se se mnou spojit, ráda vám pomohu vaše podezření potvrdit.

Zlomte moc kleteb nad sebou

Svěřte se do moci osvědčených technik vymítání, lámání kleteb a uřknutí a porazte jednou pro vždy démony svojí minulosti na semináři Odeklínání.

Mohou vás také zajímat služby v oblasti obranných a ochranných magických rituálů.

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

8 komentářů
 1. nina

  pročítám váš článek…..mohu se vám ozvat s něčím podobným se setkávám druhý rok

  Odpovědět
 2. Adramelech

  “Ráda vám pomohu vaše podezření potvrdit.”
  Anebo třeba taky vyvrátit, ne? Pořád žasnu, odkud se bere tolik očarovaných osob, když je tady tak málo magiků. Ty kletby snad prostě padají z nebe nebo co.

  Odpovědět
  • Anima Noira

   Tak vyvrátit lze teprve, poté, co získáme důvěru klienta. On si přichází svoje pocity především potvrdit.

   Očarování, zejména uřknutí nebo uhranutí dokáže seslat i laik. Někteří lidé vynikají obzvlášť silnou myslí nebo takovou povahou. Samozřejmě se lidé mohou proklít i sami, a často tak činí.

 3. Adramelech

  Jo, takhle nějak to asi bude. Já jsem jednou, ještě jako dítě, bezděčně uhranul křečka, takže chcípnul. A to, že lidé mohou proklít i sami sebe, je patně možné, i když se o tom, pokud vím, nikde nepíše. Nechcete o tom napsat článek?

  Odpovědět
  • Anima Noira

   Určitě to bude někde zmíněno. Vlastní prokletí vznikají většinou následkem nějakých tragických životních okolností, kdy si člověk nasadí do hlavy program např. “Já nikdy nebudu šťastný” a už se to s ním veze. Pak tomu uvěří. A nikdo mu to nevymluví.

 4. Vap

  Mám takovou zvláštní osobní zkušenost.V bytě se cítím nejvíc divně, když je u sousedů přítomna jedna konkrétní osoba.Divné stavy spočívají v totálním psychickém i energetickém rozhození, v místnosti najednou cítím chlad, který se někdy stěhuje po různých částech mého těla, nezabírá na něj ani otužilost ani peřina, často mě popadá silný vztek bez příčiny a různé depresivní stavy, nesoustředěnost apod.Na zdech a předmětech se mi v posledních letech udělaly červené škrábance či tečky asi do 15-ti cm nad podlahou.Mívám živé sny takového divně technizovaného charakteru jak od nějakých vesmířanů.Ráno se cítím zvláštně vysátý a v noci někdy všude praská či poklepne ve zdi i když v poslední době už docela málo.Kolem hlavy na posteli mi občas létá hučivý zvuk basových frekvencí, který se mi povedlo zaznamenat diktafonem.Každopádně, když byt opustím, dojde většinou ihned (vyjímečně to trvá trochu déle) ke srovnání psychického stavu.Opravdu nevím, zda jsou to útoky přímo na mě nebo se mě někdo snaží tímto způsobem vyštvat z vlastního bytu nebo se jedná jen o nějaké ubohé obtěžování.Též mě napadlo, že dotyčná osoba ze sousedního bytu může být jenom nositelem špatných entit, které mi dělají v mém bytě nepořádek.Mohl bych toho napsat podstatně více, ale to by bylo moc dlouhé.Moje zkušenost též ukazuje, že s běžnými ezoteriky se většinou o tomhle nedá vůbec debatovat, jakoby je to skoro ani nezajímalo, navíc problémy jen zlehčují.Ještě přidám takový dodatek.Od dětství pozoruji, že mě občas manipulativně obtěžovali negativní lidé, jak v různých kolektivech tak i cizí na ulici.

  Odpovědět
  • Anima Noira

   Pokud byste to chtěl konzultovat odborně, ideální by bylo osobní setkání v Praze.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *