Očista v soli rituální koupel

Led 20, 2020 | 2 komentáře(ů)

Sůl je od středověku využívána jako jeden z hlavních prostředků zažehnávání. Mocí dvou živlů, země a vody, se můžete očistit od ulpělých kleteb a emocionálních zbytků, a můžete je také využít k očistě prostor. Sůl do sebe nasakuje negativní a nežádoucí síly, hodí se proto jako doplněk veškerých očist a rituálů.

Mezi hlavní způsoby magického využití soli patří:

 • Koupel v soli. K té stačí symbolické množství asi jedné polévkové lžíce, smyslem není fyzická očista, do rituální lázně byste měli vstupovat už čistí!
 • Omývání dveří, prahů a oken solí, rozpuštěnou v kbelíku. Často se do ní přidávají různé magické byliny.
 • Vysypání kruhu ze soli při magickém rituále. Sůl použijete k vytyčení kruhu na místo oblíbenějších svíček, křídy nebo krystalů a po rituále ji smetete a vyhodíte (zejm. do popelnice nebo spláchnete).
 • Magickou sůl můžete také sypat do rohů místnosti a ponechat ji tam působit přes noc, aby vysála negativitu.
 • Můžete ji také dávat doprostřed místnosti do misky spolu s bílou svící a očišťovat tak prostor mocí světla, ohně a soli.
 • V soli můžete očišťovat a nabíjet různé předměty, zejména kameny, kyvadla a amulety.

A tak dále – fantazii se meze nekladou!

Magická koupel nebo očista se solí

Postup můžete také vyzkoušet na očistu předmětu. Všechno, co je možné mýt, je vždycky lepší mýt než například jenom vykuřovat.

Nejlepším časem pro provádění je novoluní. U vymítání nicméně také platí známé “čím dříve, tím lépe!” Kletby a negativní vlivy totiž mají nepříjemnou tendenci se samy od sebe spíše zhoršovat, vrstvit a přenášet do dalších oblastí života.

Vhodné časy, pokud jste tradicionalisté, nebo chcete svůj rituál maximálně posílit, jsou o půlnoci, za rozbřesku nebo o západu slunce, což jsou všechno časy spojené se změnou a přechodem. Můžete také zvážit načasování rituálu podle tzv. planetárních hodin.

Při očišťování místnosti nebo předmětu budete sůl rozmíchávat do vědra, při očistě sebe do vany, nicméně postačí vám i škopek nebo sprchový kout. V takovém případě se budete vodou se solí polévat, což je vlastně původnější tradice. Očista vodou se objevuje i v Bibli, stačí si vzpomenout na zvyky křtěním, kde se polévá vodou zejména hlava – místo, kde sídlí duch.

V případě, že se jedná o očistu prostor, kde nemůžeme mýt podlahu, vyplatí se umýt rituálním způsobem dveře, okna a prahy, nebo sůl místo rozmíchání ve vodě nasypat a pak obřadu smést a vyhodit.

Rituální očista solí

 1. Naplňte vanu (nádobu) vodou. Teplota by měla být taková, abyste se v ní cítili dobře, pokud budeme očišťovat osobu.
 2. Otevřete a podržte sůl.
 3. Uvolněte se, soustřeďte se a vyprázdněte svou mysl, zatímco budete pronášet následující slova. Učiňte tak pomalu, s vůlí a rozmyslem: “Ve jménu mých předků, bohů a ve jménu mém volám vás, bytosti vody a země. Přijďte a očistěte ___ ode všech zlých a cizích magií, a obnovte jejich zdraví a sílu. Skrze naše vůle spojené, staniž se tak.”
 4. Nasypte sůl do vody. Nešetřete jí.
 5. Udržte svou mysl ve stavu ztišení, ponořte se nebo omyjte předmět. Uvolněte se. Nechte ze sebe všechno spadnout. Soustřeďte se na to nejméně deset minut.
 6. Vypusťte vodu a pečlivě ze sebe opláchněte veškerou sůl.
 7. Při oplachování proneste stejným způsobem, jako v kroku 3) “Děkuji vám, bytosti země a vody, ve jménu svém, svých bohů a předků. Vraťte se do svých domovů, neuškoďte cestou nikomu a přijďte opět v dobrém, až vás zavolám. Ve jménu našich vůlí spojených, tak se staň!”
 8. Po očistném rituále se hodí obléci si čisté oblečení.

Další tipy pro magické a rituální použití soli

Vaši magickou moc zvýší použití speciální zasvěcené soli s bylinami které pořídíte v čarodějnických obchodech. Zdatnější si je mohou připravit sami s vhodnými bylinami. (Bohužel při zběžném ohledání českého trhu zase musím konstatovat, že žádného seriózního výrobce nebo dovozce neznám, tato možnost je tedy omezena na ty, kdo si věří ve svých znalostech bylin.)

Sůl je prostředkem zažehnávání. Mrtví ji nesnášejí, neochomýtejte se s ní proto nikdy kolem svého oltáře předků!

Nejúčinnější magická očista je taková, kterou provedeme včas. Tedy ihned po kontaktu s podezřelou osobou, když pocítíme ohrožení nebo po velkém stresu.

Účinnost rituálu se také zvyšuje s opakováním, například každý týden podle planetárních vlivů nebo dle lunárních fází.

Po očistném rituále můžete zaznamenat nejrůznější zajímavé jevy:

nové informace, které přicházejí třeba i formou snů, člověk se dozvídá “odkud vítr věje” a kletby, opouštějící jeho energetický systém se mohou projevit někdy i dosti dramatickými tělesnými příznaky a znameními.

Přeji vám úspěšné odeklínání! Společně budeme na toto téma pracovat na semináři.

Článek vychází v období předjaří, v období hromnic. Tato část roku je v pohanském cyklu spojena s očišťováním a duchovní přípravou.
Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

2 komentáře
 1. zuzana

  mam zdravotne problemy s tlakom tyzden vysoky .3 xbrala zachranka s toho 2 x som v priebehu14 bola hospitalizovanav nemocnici .teraz mam opacne velmi ni,ky tlak lejarka uz nevie co somnou.psychicky mam dobre obdobie.nemozem byt niekym prekliata. ma n

  Odpovědět
  • Noira

   Tak jak to popisujete nelze vyloučit. Napište mi na noira@anima-noira.cz nějaké podrobnosti. Na Slovensku se porobenie vyskytuje daleko více než v Čechách. Máte nějaké nepřátele?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *