Tajemství magie lásky

Bře 16, 2019 | 2 komentáře(ů)

V dnešním článku bych vás ráda provedla třemi klíčovými kroky, které představují nejpřímější cestu k naplněné a šťastné lásce. Nezáleží na tom, v jaké životní fázi se nacházíte – těchto pár kroků tvoří ingredience úspěšného kouzla, a každý je bude potřebovat v jiném poměru.

O magii lásky většinou říkám, že to je brána mnoha nešťastných lidí, jak se zaplést s černou magií. Zaplatit čarodějnici, aby očarovala někoho, obvykle nefunguje, stejně jako snaha přimět odloučeného partnera pomocí magie, aby se vrátil nazpět. Je tedy ta magie lásky vůbec k něčemu? Rozhodně ano! Mnoho soudobých čarodějů, se kterými mám možnost mluvit, se shoduje spolu se mnou, že nejfantastičtější výsledek může přinést lidem, kteří jsou “single”, a rádi by si našli nového partnera. Svoji nezpochybnitelnou úlohu má také při udržování vztahů a budování domácí harmonie. Ať už jste ve vztahu nebo sami, následující ingredience pomohou zhmotnění vašeho milostného “kouzla”.

1. Nahlédněte do svojí vztahové historie

Každý, komu je přes pětadvacet, má nějakou historii milostných vztahů. Má svoje dějiny zamilování a lásek, možná nešťastných, zažil chození, soužití, nejspíš i manželství. Všichni dospělí lidé si sebou nesou svoji jedinečnou historii setkání s opačným pohlavím, která je formovala. Aniž bychom si to uvědomovali, ze zkušeností vzniká naše osobní mytologie, která utváří způsob, jakým chápeme svět. Minulost ovlivňuje naši současnost a budoucnost. Učíme se zobecňovat svoje zkušenosti a často si přitom bezděčně vytváříme vzorce, které nám později v životě nejsou k užitku.

Je tomu tak proto, že milostný partner je nám ze všech lidí nejblíže. Ztotožňujeme se s ním a nenapadne nás zpochybňovat, co říká. Jeho chování se pro nás stává souhrnem toho, “jak to chodí ve vztazích”, co si “zasloužíme”, a co je vůbec “k mání.”

Úkol první: Sepište si chronologický seznam všech svých lásek od doby, kdy jste měli rozum. Tedy přibližně od konce základní školy. Nezapomeňte na lásky nešťastné, platonické nebo různé druhy nápadníků, kteří se kolem vás motali, a nedopadlo to. Pak si do jednoho sloupce popište pozitivní zkušenosti, spojené s těmito lidmi. Například: “Byla s ním sranda. Chodili jsme hodně ven. Byl oblíbený.” Do druhého sloupce si napište, co jste prožívali negativně. “Měla jsem pocit, že jsem až na posledním místě. Neustále mne napomínal. Srovnával mne se svojí starší sestrou.”

2. Změňte svoje vzorce

Nyní se na oba sloupečky podívejte a zkuste nad jejich obsahem jen tak rozjímat.

Vidíte nějaké vzorce, které se opakují? Dost možná, že pocit, že nejste dost dobří a že jste přehlíženi, se objevil vícekrát.

Objevují se pozitivní vlastnosti často v jednom balíčku s negativními? Možná, že jste si vícekrát vybrali partnera, který byl populární a společenský, ale v soukromí hodně kritický.

Úkol druhý: vezměte si různé barvy a začněte si podtrhávat nebo zvlášť vypisovat dva seznamy:

 1. Co bych chtěl ve vztahu zažívat, a co mi třeba chybí z dřívějška, nebo jsem to nikdy nezažil.
 2. Co už nikdy nechci zažívat, co se mi v minulosti neosvědčilo.

Tyto seznamy mohou přímo tvořit základ vaší magie a rituálů. Například o novoluní zažehnejte obsah druhého seznamu, a při úplňku začněte přivolávat ten první. Vaše rituály mohou být tak jednoduché jako pálení seznamu nebo jeho přepisování či kreslení, nebo složitější v magickém kruhu se svíčkami. Můžete si také vyrobit pozitivní amulet, který vám bude druhý seznam připomínat.

Tip: Podle esoterických zákonů by vždy první v řadě mělo přijít vymítání, abychom uvolnili místo novému.

3. Prozkoumejte svoje motivace do vztahů

Vztahy, které vznikly ze špatného popudu zřídkakdy dopadají dobře. A přitom takových je většina…

Nedávno jsem slyšela historku o tom, jak se v žádané pražské lokalitě vzali snoubenci z následujícího motivu: jemu přišlo svatební oznámení od bývalé manželky. Chtěl se jí pomstít a oženit se dříve než ona. Namluvil si tedy ženu, které odřekl její snoubenec dva měsíce před svatbou. Měla už všechno zamluvené a tak se rozhodla, že do měsíce sežene jiného ženicha – jeho jméno upravili na pozvánkách…

Tenhle příběh by byl vtipnou historkou, kdyby se doopravdy nestal, a nenarodilo se z něj dítě. Nutno dodat, že náhradní ženich pár měsíců poté prchnul a žena zůstala sama s dítětem. Vaše vlastní motivace do vztahu možná nebyly až tak pitomé, ale je na čase přiznat si s odstupem času, co vás vlastně vedlo. K seznamu všech vašich lásek zkuste charakterizovat, jaké vlastně tehdy byly vaše motivy:

Moje mladší sestra se vdala a já nechtěla zůstat na ocet. (Měla jsem pocit povinnosti vůči rodičům.)
Chtěla jsem ukázat bývalému, že si na mne nemůže dovolovat. (Měla jsem o sebe strach)
Nemyslela jsem si vůbec nic. Asi jsem se prostě nechala sbalit. (Byla jsem pasivní.)

A tak dále.

Vaše skutečné motivace vás překvapí. Je jasné, že ze strachu, bezradnosti a z pocitu povinnosti jste se těžko mohli dobře rozhodovat a byli jste tak od začátku v nevýhodném postavení. U kouzel platí, že nanejvýš záleží na tom, v jakém duševním rozpoložení je sesíláme. Kouzlo seslané z pocit zoufalství, bezmoci, může rozpoutat v našem životě hurikán, a přinést více událostí, kde budeme zažívat pocity bezmoci a zoufalství.

Úkol třetí: A tak si nyní položte upřímně otázku, jaké jsou vaše motivace pro hledání lásky nyní. Je to “strach, že zůstanu sám na stará kolena”? Jóga hovoří o tom, že strach je kořenem všeho zla. Převažují u vás pozitivní motivace do vztahu nad negativními? Rozepište si je.

Dále si napište si veškeré pochybnosti, strachy a komplikace, které by vám nový vztah mohl způsobit a které byste museli překonávat. Například:

Bojím se reakce bývalého manžela.

Musela bych se vzdát svého pohodlí.

Měla bych na sebe méně času.

Napište si také veškeré výhody, pozitivní přínosy a změny, které by se ve vašem životě udály, kdybyste získali, po čem toužíte. Buďte přitom odvážní a představte si to až do praktických důsledků. Například:

Měl bych, s kým slavit vánoce.

Můj syn by získal pozitivní mužský vzor.

Nebředla bych stále v depresích, co je se mnou špatně.

Získala bych větší hrdost.

Seznámila bych se s novými přáteli a získala nové zájmy.

Kouzla magie lásky

Otázky milostných vztahů jsou tím hlavním, proč nás lidé vyhledávají na konzultace. Mohl by vás zajímat také seminář Magie lásky, a nabídka rituálů na lásku, které dělá náš čarodějnický sabat. Umíme přivolat novou lásku nebo spravit stávající vztah.
Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

2 komentáře
 1. Dagmar

  Budu se těšit na každou sobotu… 🙂

  Odpovědět
  • Noira

   Já také – budou vycházet dva nové články, respektive kdo odebíral Čarovné zrcadlo (2010-2016), většinu z nich pozná. Jedná se o přepracované vybrané články z mého archivu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *