Magie a dny v týdnu podle planet

Led 8, 2020 | 3 komentáře(ů)

Sedmička je magické číslo. Každý den v týdnu je totiž zasvěcen jedné ze sedmi planet a je obzvlášť příznivý pro veškeré počíná, které má tato planeta ve svojí sféře vlivu. Který den spadá pod vliv které planety, o tom hovoří esoterické souvztažnosti a stará okultní učení. V dnešním článku se je naučíte. Který den je nejlepší na záležitosti finanční magie a který zase pro úspěch při studiu?

Pondělí

Monday, tedy „moon day“, jak napovídá jeho anglický název, ovládá Měsíc.

Podle tradičního podání je to den, kdy se koná černá magie. Není divu, protože Měsíc je spojován se ženstvím, se vším nekalým a čarovným a s magickou nocí. Hodí se pro věštění všeho druhu, ženské záležitosti, léčení a astrální cestování. Požehnání jsou aktivity týkající se vody, uklízení a očišťování domácnosti, starožitností a dětí.

Barvybílá, stříbrná, šedá, perleťová (více o významu samotných barev v magii jsme psali v předchozím článku, spojit vhodné načasování s vhodnými barvami pro váš záměr posílí účinek rituálu.)

 

Úterý

Vládcem úterý je planety boje a války Mars.

Je to dobrý den pro magické konání týkající se sportu, boje, zbraní, konfrontace a sporů všeho druhu, tedy těch, kde se chceme otevřeně bránit. Pakliže se konfliktu potřebujeme vyhnout, úterý se vyhněme. Hodí se pro čarování ohledně všech „uniformovaných“ osob, opravování, kupování dobytka a zvířat. Ideální den pro to dát auto do servisu, nebo doma něco opravit. Pro většinu druhů magie se tedy nehodí, je lépe se držet přízemních věcí.

Barvy – červená, oranžová, bronzová

 

Středa

Středě vládne bůh komunikace Merkur.

Je to ideální den pro záležitosti zahrnující komunikaci, studia, přednášky, vzkazy, počítače, obchod, psaní, publikování, podepisování smluv; sourozence, sousedy; přátele; najímání zaměstnanců a učení se jazykům. Požehnány jsou též krátké cesty všeho druhu, zejména studijní a za obchodem.

Barvy – stříbrná, tmavě modrá, fialová

 

Čtvrtek

V angličtině je to “Thursday”, tedy “den Thorův”. Thor byl u našich předků ekvivalentem Jupitera, oblíbeného vládce bohů. Ten má rád společenské záležitosti, styk s cizinci, náboženství, filosofii, charitu a publicitu. Je to den expanze a růstu, příznivý pro právní záležitosti a daleké cesty. Ze všech dní se pokládá za nejšťastnější.

Barvy – modrá, kovově modrá

 

Pátek

Pátek, to je “Friday”, tedy den Frey, severské Venuše. Její doménou je umění, koncerty, kultura; vztahy, rande; usmiřování konfliktů, půvab, vytváření partnerství a spojenectví, luxus; kosmetika, dekorace, dárky; zábavní průmysl, párty, nakupování. Prostě pátek jako stvořený, že?

Barvy – zelená, růžová, bílá

 

Sobota

“Saturday” je den Saturna. Saturn je obáván, ale přesto bývá v některých případech vzýván, zejména jde-li o vztahy se starými lidmi, překážky, smrt, zákony, těžkou práci, vytrvalost a zkoušky. Vládne úřady, soudy a dluhy, včetně těch karmických. Je to dobrý den pro pokládání základních kamenů staveb a koster čehokoliv.

Barvy – černá, šedá, tmavě hnědá

 

Neděle

“Sunday”, tedy den Slunce. Sluneční energie je všeobecně blahodárná, je tedy požehnána kariéra, zdraví, úspěch, veřejné vystupování a divadlo. Vhodný den pro nákup, prodej a spekulace.

Barvy – žlutá, zlatá.

Sedmidenní rituály

Mnoho rituálů hovoří o tom opakovat modlitbu sedm krát během sedmi dnů. Proč? Sedm je tradičních planet a během sedmi dnů tudíž naše kouzlo bude vyslyšeno ve všech sférách, kam nebeské síly zasahují.

Načasování magického rituálu

Při časování magie je vhodné brát na zřetel další astrologické vlivy, z nichž nejvýznamnější jsou lunární fáze, především novoluní a úplněk, a dále osm velkých slunečních svátků – rovnodennosti, slunovraty a ostatní “sabaty čarodějnic”.

Dalšími technikami časování rituálů se zabývá seminář Praktická magie.

Naučte se, jak zhmotňovat svoje přání

Seminář praktická magie vám ukáže řadu postupů osvědčených lety praxe. Jak se kreslí magické pečetě, jak používat pozitivní afirmace a přitahovat k sobě to, co chceme.

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

3 komentáře
 1. Adramelech

  Poznámka ke korespondujícím barvám:
  Starší prameny uvádějí u Merkuru/středy barvu proměnlivou nebo duhovou. Jenomže duhová je dnes tak profláknutá, že by ji zdravě konzervativní člověk nepoužil. Novější anglosaské prameny připisují Merkuru/středě oranžovou barvu.

  Odpovědět
  • Anima Noira

   Vskutku, duhové to či ono nebo také průvod asi není něco, co by konzervativní heterosexuál použil v rituálu 😀

 2. v Praze

  Ano, velmi pěkně stručně napsané. Snad jen pro zajímavost a doplnění: Starší nebo někteří pohané považovali a snad dnes považují prvním dnem v týdnu NEDĚLI, která je dnem SLUNCE. A pro zajímavost a pro ty, kteří mají rádi andělskou magii podotýkám, že vládcem SLUNCE je archanděl MICHAEL, proto jsou pro rituální práci konanou v neděli také vhodné tyto další věci: z minerálů např.:ACHÁT, CITRÍN, HELIOTROP, CHRYZOLIT, JANTAR RUBÍN, RUTIL, SLUNEČNÍ KÁMEN,ČERVENÝ GRANÁT…, z kovů – ZLATO, z vůní např.BERGAMOT, CEDR, KADIDLO, KOPÁL, SKOŘICE…,,rostliny CITRONOVNÍK, JALOVEC, JAVOR, VAVŘÍN, bRAMBOŘÍK, MĚSÍČEK L., MUČENKA, PIVOŇKA. Z koření např.: BÍLÝ i ČERNÝ PEPŘ,HŘEBÍČEK, SKOŘICE, ŠAFRÁN, ZÁZVOR….Živel – OHEŇ a čísla 1, 6. Slunečními bohy pak jsou např.: APOLLÓN, BRIGIT, HELIOS, BEL, RA, SVAROG, … Sluneční rituály je tedy nejlépe vykonávat v neděli, a to při slunci východu nebo při slunci západu. Traduje se, že zcela nevhodné je poledne.
  Pondělí je dnem LUNY a jejím regentem je archanděl GABRIEL. Z minerálů lze použít např.: MĚSÍČNÍ KÁMEN, PERLY…, Z rostlinné říše LUNĚ např. patří: MAGNOLIE, VRBY, BÍLÉ a VODNÍ LILIE, PAZNEHTNÍK…. Z KOVŮ stříbro, z bohů: ARTEMIS, AŠTARRTÉ, ISIS, DIANA…, číslo 9 a živel VODA…Vhodnými vůněmi pro LUNU jsou např. tyto: JASMÍN, YLANG-YLANG, KAFR… .
  Úternímu MARSU je regentem anděl KAMAEL Při rituálech se dají použít tyto
  věci: z minerálů: např.: ČERVENÝ KORÁL, HELIOTROP, KARNEOL, kov ŽELEZO. …Příhodnými vůněmi jsou: ALOE, ČERVENÝ CEDR, KMÍN…,z rostlin patří MARSU např.: různé trnité stromy a keře, CYPŘIŠ, MOŘENA BARVÍŘSKÁ, PELARGONIE, ŽLUTÝ HOŘEC…,, živlem je OHEŇ a patří mu číslo a z kovů mu patří RTUŤ …
  Středě a tedy i MERKURU zase vládne anděl RAFAEL. má rád ŽELEZO, číslo 8, další božstva: HERMÉS, THOVT, VIRAKOČA…, vůně: ANÝZ, LEVANDULE, STYRAX,.., rostlinstvo: AKÁT,AZALKY, KOVALINKA, MYRHA,MORUŠE,LÍSKA,..,
  Pátku a vládcem JUPITERA je ZADKIEL se živlem OHNĚ, s číslem 4 a jeho kovem je CÍN a minerály jsou např: AMETYST, LAPIS LAZULI, SAFÍR… . Další božstva jsou: ZEUS, JOVIŠ, SOBEK… Pro páteční rituály se z vůní hodí například MYRHA, SANTALOVÉ DŘEVO, BENZOIN, CEDR.., z rostlinctva je pak možné použít třeba DUB, FENIKL, HYACINT, JASAN, KARAFIÁT, MUŠKÁTOVÝ OŘÍŠEK, ŠEŘÍK…,
  Pátek – VENUŠIN den je pod vlivem anděla HAGIEL se živlem VZDUCHU, číslem 7 a s kovem, MĚDI, s minerály: JADEIT, MALACHIT, RÚŽENÍN, SMARAGD… . Pro VENUŠI jsou vhodné vůně např.: FIALKA, GALBANUM, SANTAL…, z rostlin je vhodný BEZINKA, BROSKVE, FÍKOVNÍK, JABLOŇ, JAHODY, HRUŠEŇ, LÍPA…
  Sobota den SATURNA a jeho regenta KASSIELA nebo i URIELA vládce URANU, (což může být někdy rozporuplné). s dalšími bohy- CERIDWEN a KRONOS… SATURNOVÁM kovem je OLOVO, ČÍSLO 3 se živlem ZEMĚ. Vhodnými kameny jsou DIAMANT, GAGÁT, ONYX, UHEL… Vůně mohou být např.: ALOE, ARÁLIE, MYRHA, KOPÁL. Rostliny:BOROVICE LESNÍ, BUK, CESMÍNA, CHRPA, MACEŠKA, KDOULE, KUKUŘICE a většina KAKTUSŮ… A tak by se dalo psát ještě dál, ale toto má být jen zajímavá ukázka, co vše je možné.

  Odpovědět

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *