Vychází na Halloween 2020

Zvláštní vydání magického grimoáru bude tentokrát k dostání pouze u autorky a to ve dvou edicích:

  • v pevné vazbě s přebalem za 450 Kč
  • limitovaná sběratelská edice 111 ks umělecké vazbě za 1 000 Kč

grimoár

Nočního plamene

První kniha Animy Noiry o magickém umění vychází jako soukromý tisk autorky na dušičky 2020 a bude k dostání pouze zde nebo na seminářích.

Cena knihy v pevné vazbě s přebalem je 450 Kč, cena speciální limitované číslované sběratelské edice 111 ks v umělecké vazbě je 1 000 Kč.

Jestli to chceš doopravdy zkusit, tak dojdi na kraj. Žádný jiný pocit se tomu nevyrovná. Ocitneš se sám s bohy a noci zaplanou.

Charles Bukowski

americký básník, spisovatel, beatnik

Kniha má 4 části:

I. Základní kameny: Základy řemesla umění magického

kde se zabývám jak hmotnými tak nehmotnými pomůckami, silami, které potřebujeme k vykonávání magie, od spojení s předky a se zemí, až po rituální nástroje samotné, jako je mágův deník nebo zrcadlo

II. Principy zhmotňování: Jak se magie projevuje v praxi

zde jdu do hloubky do toho, co se většinou vůbec nerozebírá, jako například síly oporu, které proti našemu magickému konání působí, jak typické kouzlo funguje nebo proč někdy nefunguje, kdy je magie úspěšná a kdy selhává.

Pojednávám zde také specifika všech nejčastějších žánrů magie, jako je magie lásky, prosperity, obrana a ochrana a odeklínání.

III. Hlubší aspekty magie: Hlouběji králičí norou

ve třetí části otevírám témata, která jsou tak obskurní a okrajová jako je cestování v čase, paralelní vesmíry nebo vznik a vliv traumatu z dětství a jeho souvislosti s magií, jak na nás působí naše slepá místa a překvapení, která nám přináší cesta magie

IV. Ďáblův advokát: Poznámky všemu navzdory

V poslední části se zabývám několika kontroverzními myšlenkami, které představují moji osobní polemiku vzhledem k obecně přijímaný náhledům a postupům současné magie. Proč by se čaroděj neměl stýkat s dalšími okultisty, a jaká je úroveň současných magických řádů? Opravdu záleží na tom, jak se čaroděj obléká, a měl by amulety nosit skrytě a nebo viditelně?

Autentické úryvky a kopie obsahu včetně anotací se zde ještě objeví, jak bude práce na grimoáru pokračovat. Níže si můžete předběžně zamluvit svou kopii. Tato kniha nebude k dostání v rámci běžné maloobchodní knihkupecké sítě.

Noira o připravované knize

Práce na této knize původně začala jako kronika série rituálů, které měly trvat několik let. Po pár měsících jsem si uvědomila, že není, na co čekat, že o magii už dávno mám, co říci, aniž bych musela podstupovat několikaletý experiment jako tomu bylo u mé první knihy Tarot hra osudu. Stejně jako u ní jsem se rozhodla nově pojednat zavedený žánr.

V magii bývá grimoár seznamem bytostí, magických obrazců nebo jiných  postupů, které si někdo zaznamenal a někdo jiný se je po něm pokouší, většinou neúspěšně, reprodukovat. Většina knih kouzel je právě takovými kuchařkami, které nevysvětlují nikomu, co znamená lehce pokrm lehce orestovat nebo cukrem utřít. Neřeší otázku, proč by čtenář vůbec v magii věřit měl, ani jak to celé má vlastně fungovat.

Návody na kouzla dnes v době internetu seženou ti, kdo je hledají, snadněji, než tomu bylo kdykoliv v dějinách. Je poměrně děsivé, kdo všechno díky tomu už za život nějaké kouzlo vyzkoušel, a jaké následky tím většinou způsobil sobě nebo druhým.

Domnívám se, že je tomu tak proto, že málokdo se skutečně do hloubky zabývá principy magie, podle kterých funguje naše subjektivní realita. Tyto principy je potřeba ovládnout daleko spíše než konkrétní techniku výroby magické panenky, pečeti nebo rituálu. Bez ohledu na to, jakou techniku použijete, narazíte na stejné bloky. Na celém světě si čarodějové vyprávějí stejné podivuhodné historky o tom, co se jim stalo, když čarovali a jak se rozhodli čarovat příště.

Právě tyto ústní tradice v současné magii nejvíce chybí. Málokdo si je dovolí publikovat v obavě, aby nebyl ostrakizován nebo snad s pocitem, že na to si musí přijít každý sám. Můj grimoár by měl doplnit tento nedostatek. Jeho obsahem není nic jiného, než ústní tradice o magickém konání, kterou jsem za deset let posbírala, neředěná a necenzurovaná snahou čtenáři se zalíbit za každou cenu nebo naopak zatmívat, o co se ve skutečnosti jedná. V dnešní době vlastnictví magických grimoárů již nikdo nepostihuje vězením nebo vyhnanstvím, a toho je třeba využít. 

Mým nejambicioznějším cílem je zanechat zde něco pro příští generace, aby si nemusela na všechny slepé uličky přicházet znovu sama.

V Grimoáru nočního plamene jsem se rozhodla po vzoru knih, vycházejících na Západě, zaměřit na samotné principy magie a ty ilustrovat zkušenostmi z vlastního života. Tyto zkušenosti jsou leckdy ostudné, humorné a celkově nic, čím by se člověk ve slušné společnosti chlubil. Nicméně, jak napsal jeden z mých vzorů, E.A. Koetting v knize Baneful Magic, “Některé knihy musejí být napsány, bez ohledu na důsledky… a někdy právě kvůli nim.”

Anima Noira, leden 2020

Mám zájem o předběžnou rezervaci knihy

Budeme vás kontaktovat, jakmile bude potvrzená cena  a datum tisku knihy.

Rezervovat knihu

6 + 9 =