Jak si začít vykládat sny

Srp 31, 2019 | 16 komentáře(ů)

Pro ty, kteří mají odvahu vstoupit do říše snů a začít dobrodružství, které jim může úplně změnit život, jsem sepsala základní rady, jak začít sami sobě vykládat sny. Uvidíte, že když dáte těmto symbolům ze svého nevědomí šanci, dozvíte se více o sobě, událostech ve svém okolí a váš život nabude úplně novou dimenzi.

Sny jsou branou do světa duchovní moci, do světa symbolů a magických schopností. Všechny starověké národy věřily, že skrze sny k člověku sestupují bohové, může přijímat jejich poselství a varování nebo dokonce spatřit budoucí události.

Šamani a věštci znali techniky, jak věštecké sny vyvolávat a byli zkušení v jejich výkladu. Sny byly a jsou jedním z hlavních zdrojů jasnozřivých vizí, ke kterým máme přístup všichni.

Současný člověk bohužel sny často zahazuje jako nepodstatné žerty podvědomí a nevěnuje jim valnou pozornost. Přitom moderní psychoterapie ví to, co věděli už staří řečtí lékaři: ve snu se ohlašuje nemoc, probíhá v něm posvátné léčení a má nedocenitelnou roli v osobním rozvoji.

Zaznamenáváme si sny: Jak si psát snový deník?

Prvním a zásadním krokem je začít si pořizovat o svých snech soustavné záznamy. Zápisky o snech jsou součástí každého magického deníku a ne nadarmo bývají i součástí psychoterapie nebo výcviku v magickém řádu.

Aby takový deník splnil svoji úlohu, musí být:

Po ruce. Vím, že je to jasné, ale skutečně, pokud si nenecháte deník někde na nočním stolku, kde po něm ráno nebo v noci při náhodném probuzení můžete snadno sáhnout, může se stát že vám sen dříve vyprchá. Umístění deníku je také zprávou pro vaše podvědomí, že máte aktivní zájem o své sny.

Použitelný. Svým studentům doporučuji, aby si vybírali deník pokud možno malý (A5 a menší) a nenápadný. Důvod je stejný jako výše. Pokud si jako deník zvolíte nápadnou knihu stínů s pentagramem, vázanou v kůži, bude vám nakonec trapné ji před lidmi používat, takže z denních zápisků nebude nic. A tím celá věc ztrácí smysl.

Proč si zapisovat svoje sny?

Zápisky o snech mají nedocenitelnou úlohu, protože se v nich odráží

 • účinky našich rituálů a terapií
 • a růst našich duchovních schopností

Vedle toho z nich lze často čerpat konkrétní informace a rady do života – například, zda můžeme důvěřovat určitým lidem a podobně. Ve snu se vše objevuje bez cenzury vědomí, tak jak to skutečně vnímají naše instinkty.

Ignorovat svoje sny není moudré a je docela šokující, kolik lidí je schopno říci, že žádné sny “nemají”. To totiž, v prvé řadě, není pravda. Všichni máme sny. Pokud by vám schopnost snění byla odepřena, jak tomu bylo v laboratorních pokusech, když pokusné osoby vždy vzbudili ve fázi snění, velice brzy byste podlehli vyčerpání. Člověk pro své fyziologické zdraví sny potřebuje.

První kroky při výkladu snů

Máte tedy nachystaný deník a pojali jste záměr začít sledovat své sny.

Prvním krokem bude pro vás začít si každé ráno zaznamenávat pocity, které vám zbyly po prožité noci. Může to být tělesný pocit, svěžesti nebo únavy, nějaká barva či slovo, nebo celistvý vjem ve stylu “mým tělem proniká zevnitř světlo”.

Jak se vaše vědomí bude rozšiřovat a cvičit, budete později schopni si ze snů uchovat konkrétní závěry, jako třeba “Musím něco udělat se svým vztahem k F.”

Dále si zapište jakékoliv útržky, které si ze snu pamatujete.

Rozbor snu: na co se dívat jako první

Nejsilnější pocity – Největším překvapením pro studenty magie bývá, když se dozví, že klíčem k pochopení snů nejsou jednotlivé symboly, ale pocity, s nimiž se spojují. Vypište si tedy v prvé řadě jaké nejvýraznější prožitky sen provázely. Jako příklad můžeme uvést “strach z pohlcení” nebo “naděje, že něco nového vzniká”

Přiřaďte tyto pocity – Zamyslete se nad tím, kde ve svém bdělém životě zažíváte podobné pocity. Například “mám strach aby mne vztah se ženou nepohltil” nebo “začínám nový tvůrčí projekt a mám z toho dobrý pocit.”

Vraťte se zpátky k obsahu snu – Jak končí? Jaké postavy v něm vystupují? Neurčitá postava ženy se může vztahovat k vašemu strachu z žen. Vycházející slunce nebo dítě může být oním tvůrčím projektem.

Osoby ve snu – Jaké se ve snu objevují známé a neznámé postavy? Jsou z minulosti nebo současnosti? Jak ve snu vypadají? Sen vám často ukáže tyto lidi tak, jak skutečně jsou.

Například vaše kamarádka je ve snu oblečena jako islámská fanatička v černé burce. Zřejmě jsou její postoje opravdu vyhrocené.

Kde se sen odehrává – Popište místo, kde se sen odehrává. Snová krajina je často poněkud jiná, ale víme, kde se nacházíme. Může to být například rodný dům, což odkazuje k rodinným a rodovým záležitostem, nebo nějaké cizí město, k němuž máme určité asociace – například “New York – nový začátek”. Děj se odehrává v kostele, což svědčí na duchovní témata. Děj se odehrává v nevěstinci, což ukazuje na téma ženské sexuality.

Kdo jste vy – Ve snu můžete být zvláštně oblečeni, můžete jej pozorovat z pohledu nezávislého pozorovatele nebo se i vtělovat do různých postav. Obvykle jedna z nich popisuje vás, a to i když neodpovídá věkem a pohlavím.

Začněte používat svůj šestý smysl

Otevřete dveře ke svojí intuici a začněte rozumět symbolům a řeči svého podvědomí na semináři Šestý smysl.
Mohou vás také zajímat služby v oblasti jasnovidectví.

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

16 komentářů
 1. Adramelech

  Fragment snu o Noiře

  (v noci ze 17. na 18. června 2019)

  Probudím se v posteli v nějaké noclehárně. Na pelesti sedí slečna v šatech šafránové barvy a v ruce drží srolovaný papír. Zeptám se jí, kdo je a co chce. Představí se jako Noira a řekne, že by mi ráda navrhla, abychom podepsali smlouvu o přátelství a spolupráci. Asi to fakt bude Noira, jenom jsem ji nepoznal, protože momentálně je blondýna. Noira rozvine arch papíru formátu A 3 s tím, že se jedná o text smlouvy. Dokument není dlouhý, protože je napsaný velkým písmem, ale stejně jej nedokážu přečíst. Noira říká, že se stává, že člověk ve snu někdy špatně vidí. Vzala s sebou pro takový případ brýle, které zlepšují snové vidění. Seskočí z pelesti a vyndá z kabelky, kterou odněkud vyčarovala, aspoň šestery brýle, abych si vyzkoušel, které mi budou nejlépe vyhovovat, a rozloží je na vedlejší postel, kde, jak koukám, leží Jitka a s mírným zájmem sleduje, co to zase vyvádím. Nějak se nemohu rozhodnout, které brýle si mám vybrat. Noira pohotově navrhne, že se na to zeptáme orákula, vytáhne z kabelky okrouhlé slídové destičky s nějakými znaky a začne je rozkládat po posteli.
  Kolem jde skupina nějakých lidí a jeden mládenec nadšeně zvolá: „Jé! Ona umí věštit ze slídových placiček! To nás musíte naučit, slečno!“ S těmi slovy chytí Noiru za ruku a odtáhne ji pryč.

  Zde mi část snu vypadla z paměti.

  Přišel jsem k duchovnímu centru, kde Noira právě přednáší o mystériích slídových placiček. Dovnitř se mi nechce, ale přistoupím ke dveřím, jestli náhodou něco nezaslechnu, a uslyším toto: „A nyní si společně zazpíváme píseň na oslavu božské Čtrnáctky.“ Že by jim tam vykládala nějakou numerologii?
  Je po přednášce, Noira vyjde ze sálu a hned se hrne ke mně, jako kdybychom měli podepsanou smlouvu o přátelství a spolupráci. Říká, že tu improvizovanou přednášku nemohla odmítnout. Zapálím si cigaretu. Noiře nenabídnu, protože je, pokud vím, nekuřačka. Ona však odněkud vyloví jakési dámské cigarety a také si zapálí. Nějaký bezdomovec nás požádá o pár drobných na cigára. Noira vytáhne z peněženky tisícovku a podá mu ji se slovy, že u sebe zrovna nemá drobné.
  Když vrací peněženku do kabelky, vypadnou jí na zem klíče. Seberu je a koukám, že ta klíčenka je mi nějak povědomá. Takovou jsem kdysi měl. Otevřu ji a prohlédnu si klíče. Chvíli mi připadá, že by to mohly být klíče od mého bytu, chvíli zase vypadají jako nějaké cizí klíče. Asi mě už zase zlobí špatné snové vidění. Zeptám se Noiry, co je to za klíče. Ona odpoví, že jí ty klíče půjčil jeden klient, který si u ní objednal privátní konzultaci.

  Odpovědět
  • Noira

   To je velmi zábavný sen 🙂 V šatech šafránové barvy jsem skutečně často vídána i sama se tak vídám. Slídové placičky budou nejspíš symbolem lidového věštění obecně, kterým se teď hodně zabývám. Na dušičky budu pořádat o tom program, vrhání kamenů, fazolí a tak. To jsou samé hezké symboly, nemyslíte? Tisícovku dát na žebrotu, ano, mám se nyní velmi dobře po finanční stránce. Až nestoudně. V pracovně zrovna cítit tabák, včera jsem si tu poprvé zakouřila. Takové drobné synchronicity. Na klíčích teď nosím 3 celé sady klíčů, to se změní zítra, až dostěhuji. Smlouva o spolupráci a přátelství bude nepochybně výsledkem určitých magických operací dříve letos, kde jsem usilovně neutralizovala všechny možné zášti, křivdy a podobné emoce i z předchozích vtělení a následkem i jistých konkrétních zkušeností letos na jaře učiněných jsem se rozhodla, že se již opravdu nikdy nenechám různými čaroději zatahovat do trapných “magických válek”, kterým se naši kolegové tak rádi věnují a maří jimi svůj božský potenciál. Takže asi ten energetický dopad mého počínání na některé mágy mohli zaznamenat, jinak celé období letos cca od 21. června, už mi to začalo v týdnu před tím, je pozoruhodné a charakteristické mimořádnými postupy. P.S. Pracuji na obnově svého literárního blogu a vydávání memoárových povídek. Letos na to dojde, skoro jistě. Aktuálně jsem ve fázi grafického designu nového webu. Musím tomu dát nějakou fazónu už, aby to vypadalo trochu reprezentativně.

 2. Dana

  Taky jsem měla sen o spolupráci s Noirou. Je to asi rok. Bylo to řešení složité situace z oblasti numerologie, ale ne tak jak ji známe,ne klasickou. Jednalo se ve prospěch ne náš , ale někoho, koho neznám, ale užitečné to bylo i všeobecně. Ve snu jsem ztratila pojem času,a tak nevím jak dlouhé to bylo , ale zapletla se tam i kvantová fyzika ,a přesto to nebylo náročné . Obě jsme našly společně řešení , tak jsme se spokojeně rozloučily a to je všechno. Dobrej sen.

  Odpovědět
  • Noira

   Všímám si toho už léta, často se lidem ve snech v této roli objevuji. Zřejmě můj vlastní egregor 🙂

 3. Hawwa

  V noci nadcházejícího úplňku v Rybách z 13. na 14.9. se mi zdál zase jeden z mých snů, o kterých vím, že jsou víc než jen běžné barevné kino, které mám téměř každou noc… Ten den jsem také viděla sdílený příspěvek o Nebeských jezdcích.

  Byla jsem malá blonďatá holčička a rodiče mě drželi dál od lidí, protože jsem byla nějak JINÁ a oni se o mě báli a lidé se asi báli mě kvůli nějakým schopnostem nejspíš. Nevím, v jaké době jsme žili, nevypadalo to nijak starodávně, ale měla jsem oblečenou jednoduchou bílou řízu z nějaké přírodní látky. Byla jsem doma, najednou jsem slyšela nějaký rozruch, hluk z venku, co znamenal údiv nebo zděšení, něco se dělo, něco divného … Vyběhla jsem ven a po nebi plul ohromný bílý Nebeský kůň stvořený z oblaků … Vztáhla jsem k němu rozpažené ruce a začala se k němu vznášet, obklopila mě taková lehce zlatavá mlha a já splývala s jeho tělem, byla jsem uvnitř a plula s ním … pak jsem si ale uvědomila, že chci zpět, že mám vztahy, které nechci ztratit … návrat byl vlastně probuzení.

  Po probuzení z tohoto snu jsem dlouho ležela v posteli a vnímala zvláštní pocity, které mi přinesl… jako bych se setkala s něčím posvátným, co mě očistilo a povzneslo, štěstí a trochu možná smutek, ale ne zoufalý, takový jako pohlazení, jako když tečou slzy po setkání s krásou … Pořád to mám v sobě a nemám to zpracované…

  Odpovědět
  • Noira

   Zdá se, že vám ten obrázek něco připomněl…

  • Hawwa

   a dalo by se na to, prosím, vzpomenout?

  • Noira

   Mohu vám nabídnout jasnozřivé čtení minulých životů jako službu, nebo vás odkázat na svůj seminář, kde učím různé techniky, jak si tyto vzpomínky lépe vybavit. Ten bude na Hromnice 2020. Případně pokud nechcete ani jedno z toho, sežeňte si knihu 21 dní k pochopení vašich minulých život, Pragma, 2017.

  • Hawwa

   moc děkuju za tipy, ty Hromnice vypadají lákavě a po knížce taky popátrám

 4. Adramelech

  Sen o arakové bowli

  (v noci z 10. na 11. října 2019)

  Recentní podněty: četba Noiřiných webových stránek, četba povídky Pustý dům od E. T. A. Hoffmanna.

  Jsem na esoterickém veletrhu. Noira tam má stánek s nápoji. Nabízí jich jenom tři druhy, z nichž každý odpovídá jednomu kabalistickému světu, jak je vysvětleno na informační tabuli. Konkrétně prodává arakovou bowli, domácí rybízové víno a čerstvě vylisovanou šťávu z ananasu. Podivím se, proč jsou všechny tři nápoje tak hrozně sladké, a vybaví se mi pasáž z Hoffmanna: „Ať je to všechno sladké – sladké – sladké… Satan své nevěstě maže med kolem pusy – čistý med.“
  Největší zájem je o arakovou bowli, o níž se Hoffmann ve svých knihách na více místech ostatně také zmiňuje. Noira má na stole velkou skleněnou nádobu, přes ni jsou položené bowlové kleště, na nichž leží hořící cukrová homole nasycená vysokoprocentním arakem a do nádoby odkapává hotový produkt, který Noira odebírá naběračkou a rozlévá jej do kelímků. Vypadá přitom jak čarodějnice u kotlíku a zjevně si to užívá. Kde asi sehnala arak, který se do ČR běžně nedováží?
  Řeknu Noiře, že kabalistické světy nejsou tři, nýbrž čtyři, a že já bych potřeboval nápoj, jenž odpovídá právě tomu světu, který se na tabuli neuvádí. Noira mi nabídne, že by pro mě mohla vylisovat šťávu z mrkve. Odpovím, že bych to bral, pokud tam přidá trochu zázvoru kvůli pikantnější chuti. Má na skladě čerstvý zázvor? Jistěže má! Noira si totiž dokáže poradit úplně se vším.

  Odpovědět
  • Anima Noira

   Vy byste mohl ty svoje sny vydat jako knihu, čte se to jak román. Závidím, já takové barvité nemám. Pobavilo, neboť dnes ráno mi přivezli onen zázvor a mrkev. Domácí rybízové víno se mimochodem podává u mne na seminářích. Satan, co maže své nevěstě med kolem úst mi zase připomíná chování určitých mých nápadníků v poslední době. Nestává se mi, že by v nahodilých snech seděly konkrétní detaily… pozoruhodné.

 5. Adramelech

  To je pro mě velmi významné sdělení, že jsem se v některých detailech bezděčně trefil. Občas totiž mívám sny, jejichž děj se odehrává v budoucnosti, i když konkrétní rok nelze určit. Kupříkladu: Islamizace jižní Evropy a následná emigrace části původního obyvatelstva do severněji položených zemí. Občanská válka v Německu a rozpad EU. Deislamizace Evropy za vojenské pomoci Číny. Založení taoistického kláštera v Praze. A tak podobně…

  Odpovědět
  • Anima Noira

   Nezdají se mi ty scénáře vyloučeny ani náhodou… tedy.

 6. Adramelech

  Sen o odklínání

  (v noci 18. na 19. prosince 2019)

  Volá mi nějaký chlápek, že je očarovaný a že by potřeboval pomoc. Odpovím mu, že je na špatné adrese, protože já žádné služby pro veřejnost nevykonávám. On na to, že by mě jeho případ jistě zajímal atd. Pak začne líčit své obtíže. Abych se ho zbavil, poradím mu první věc, která mi přijde na mysl. Ať si z pramínku vlasů a odstřižků nehtů zhotoví osobní volt, ten ať umístí do propustného obalu, třeba do žíněného sítka na luhování čaje, sítko ať za pomoci kolíku nebo kamenu upevní v potoce a nechá přes ně sedm dní téci vodu. Bude mu pomoženo. Z pozorování vím, že většina údajně očarovaných lidí vůbec očarovaná není, ale i tak je odklínací rituál na místě, protože má psychologický efekt.
  Za tři dny chlápek volá, že se byl na ono místo podívat a že v potoce dva metry po proudu i proti proudu od uloženého voltu plave ve vodě nějaký rezavý sajrajt. Tak ten volt zase vytáhnul, aby nevyhubil faunu a flóru, která tam žije. Co má dělat dál? Říkám, že se má obrátit na profesionálního poskytovatele okultních služeb. Mohl bych mu někoho doporučit? Ale jo, třeba Noiru. Chlápek projeví přání, abych šel k Noiře s ním a abychom to pojali jako takové konzilium. Namítám, že Noira s tím asi nebude souhlasit. „Tak jí zaplatím příplatek za ztížené pracovní podmínky,“ prohlásí chlápek.
  Vše je domluveno, jdeme k Noiře. Docela mě zajímá, jak bude čarovat. Klient jí odvypráví, co se mu děje a co udělal pro nápravu. Na důkaz vytáhne z batohu PET láhev s potoční vodou. Na dně je usazená vrstva rezavého kalu. První Noiřina rada klientovi zní takto: „Vyjděte před dům. Na ulici najdete kanál a popelnici. Vodu vylijte do kanálu a láhev hoďte do popelnice. Pak se sem vraťte.“
  „Co je to za hnus, ten rezavý šlem?“ dumá Noira. „To je situs veneficus,“ uplatním své odborné znalosti. „Vždyť to povídám, že je to nějaký hnus,“ dí Noira. „Kdopak ho asi očaroval?“ Říkám, že tohle vypadá na vúdúistickou praktiku. Takový obřad se dnes dá objednat v cizině. „Hm, nejspíš to tak bude,“ povzdechne si Noira.
  Klient je zpátky a ukáže zhotovený volt. Noira chvíli mlčky hledí nejprve na volt a pak na klienta, evidentně čte v astrálu. „Tak se do toho pustíme. Pojďte se mou!“ zavelí Noira a vede nás do své pracovny. Vejdeme tam a já docela zírám. Vidím krokodýlí kůži a spoustu další věcí. Kdepak k tomu přišla? Příležitostná koupě! Noira ukáže na polici, kde jsou vyrovnané keramické nádoby s popiskami v písmu malayalam. „To jsou nějaké indické pryskyřice, silice, živice nebo balzámy. Když do něčeho z toho ten volt strčíme, tak se očistí. Praskne na to ale celý obsah láhve a já to pak budu muset nějak opatrně zlikvidovat,“ vysvětlí Noira, načež hrábne dřívkem do jedné láhve a ukáže hnědou viskózní hmotu. V další je láhvi je černá viskózní hmota. „Ta černá je dražší,“ poznamená Noira. „Tak co vybereme? Co doporučujete?“ obrátí se na mě. Docela by se mi hodilo, kdybych ty nápisy uměl přečíst, ale spolehnu se na svoji intuici a vyberu jednu nádobu.
  „Fajn, já bych vybrala to samé,“ přikývne Noira. „Klient se teď posadí do lotosového sedu na krokodýlí kůži, já odříkám odklínací formule a vy budete v průběhu obřadu vykuřovat. Tak šup šup, ať nám to odsejpá. Říkala jsem, že klient si na tu kůži sedne do lotosového sedu!“

  Odpovědět
 7. Výklad výkladu

  Dobrý den. K těm zápisům a jejich vyhodnocování – Má se člověk řídit čistě intuicí a doufat, že se řídí správně nebo je vhodné mít ku pomoci nějaký typ snáře apod.? Bylo na toto téma někdy sepsáno něco věrohodného?

  Odpovědět

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *