Jak se mu vyhnout prokletí a předcházet útokům černé magie

Dub 18, 2020 | 6 komentáře(ů)

Odvracení kleteb a psychická obrana proti útokům jsou potřeba, ale nebylo by lepší takovým situacím zcela předcházet? Poslechněte si dvanáct rad zkušené čarodějnice o tom, jak se vyhnout prokletí a předcházet ve svém životě útokům černé magie.

Čtenáři se nás často ptají, jak se ubránit psychickému útoku nebo zlovolné magii, které pocházejí od druhých lidí. Na štěstí, ochranných opatření a postupů je spousta: zvratné svíce, očista pomocí živlů nebo tradované rituály lidové magie.

Klíčové je, začít se bránit HNED, a nečekat na nic, jakmile ucítíte něco nekalého.

Dokonce i pokud se ve vašem životě zatím neděje nic zvláštního, ale máte iracionální potřebu podniknout něco pro svoji ochranu, měli byste intuici následovat. Posléze se může potvrdit, že jste prozřetelným jednáním od sebe kletbu odvrátili.

Po nějaké době nejspíše zjišťujete, že nechcete strávit zbytek života kontrolováním svojí ochrany a odvracením nepřátelských útoků, a začnete si klást otázku, jestli jim lze nějak úplně předejít. A na tuto otázku odpovídá nový článek, který obsahuje 12 rad na téma, jak předcházet psychickým útokům a působení černé magie ve svém životě.

1. Zbavte se naivních iluzí o skutečnosti

Bohužel snad žádná oblast magie není tak zanesena pověrami a bludy, jako téma magické ochrany. Laici věří, že jim stačí zakoupit ten správný amulet nebo přijmout křest či jinou formu zasvěcení, a mají hned o doživotní ochranu postaráno. Případně něco pověsit nad postel – a je vymalováno. No, a pokud nevěříte, že vám cizí kletby uškodí, uškodit vám stejně nemohou, že? Ostatně “spravedlivého nepálí”, a vyšší síly se jistě postarají o to, aby kletbu od vás odvrátily, když jste vykonali tolik dobrých skutků a vedete příkladný život.

Nelze ani dostatečně zdůraznit, jak je takový způsob uvažování naivní, a jako takový vás snadno může ohrozit. Je nanejvýš důležité se v prvé řadě zbavit vlastních naivních přesvědčení, které vám brání v tom, útoky včas správně rozeznat a adekvátně se jim postavit.

Abych byla konkrétní: většina tak zvaných amuletů nefunguje, jedná se o normální bižuterii. Některé polodrahokamy mají zajímavé vlastnosti, ale vzhledem k tomu, že si je nositelé neočišťují, a nehledí na jejich celkový účinek, často si jimi uškodí nebo v lepším případě jako ochrana nefungují.

Výroba skutečných amuletů vesměs obnáší nákladné rituály a materiály, ale laikovi se typicky nevyplatí platit tyto horentní sumy za skutečné amulety, a lépe vy udělal, kdyby se snažil porozumět tomu, odkud útoky přicházejí a sám se naučil například nějakou pravidelnou formu očisty.

Podobné je to s různými křty a formami zasvěcení, které člověku přislibují získání doživotní ochrany. Ačkoliv nelze popřít, že mohou posílit vaše tělo a mysl, a zesílit intuici, občas mohou udělat přesný opak v rukou diletanta a rozhodně nejsou samospásným řešením.

Pro laiky je nejobtížnější uvěřit, že nic jako absolutní ochrana neexistuje – ta je pouze záležitostí slepé víry.

Mnozí jsou nepříjemně překvapeni, že poté, co absolvovali řadu zasvěcení, nechali si dělat amulety a pravidelně provádějí rituály, stále zaznamenávají cizorodé útoky na svoji osobu. Mají pocit, že něco musejí dělat špatně nebo se ještě nedostali na takovou duchovní úroveň, jinak by se jim to přece nedělo.

Tady je na místě říct jediné: lidé to nikdy nepřestanou zkoušet, zejména když vy s nimi jejich hru budete hrát. O vaši duchovní úroveň ani míru ochrany vůbec nejde. Krásně to vystihl profesor Moriarty, ústřední záporný hrdina a protivník Sherlocka Holmese:

„Vy se snažíte porazit lidskou přirozenost, a tento boj nemůžete vyhrát.“

Můžeme si klást otázku, kde končí naivita a kde začíná bezbřehá paranoia, z mé dlouholeté zkušenosti však duchovní lidé hřeší skoro vždycky na straně naivity. Ostatně není divu, protože veškerá motivační literatura a duchovní nauky typu New Age představují veskrze optimistickou vizi člověka. Duchovní lidé většinou přicházejí s podezřením na kletbu příliš pozdě, právě proto, že zkrátka nechtějí věřit tomu, že je něco takového vůbec možné.

Tento svět ovšem není spravedlivý. Rozhodně ne tím způsobem, kterým to funguje v pohádkách a který si bohužel dost často odneseme do dospělosti. V tomto světě se děje zlo, které je krajně nespravedlivé. Existují lidé, kteří sesílají a vrhají kolem sebe smrtelné kletby proto, že jste urazili jejich ješitnost, nebo protože překážíte jejich zájmům. Existují lidé, jejichž mentální pochody jsou natolik vyšinuté, že si nedokážete představit, co si vzali do hlavy a jakým zvráceným způsobem zapadáte do jejich představ. Kromě víry ve všeobecné Dobro a Spravedlnost je třeba se také vzdát víry ve všeobecnou rozumnost.

Některé věci totiž nedávají vůbec žádný smysl, pakliže si nepřipustíte, že ostatní lidé vůbec nemusí sdílet váš rozumný a nekonfliktní náhled na svět. Typicky si myslíme, že „my jsme přece nikomu nic zlého neudělali“, tudíž proč by nám kdo škodil, že? Musíte si uvědomit, že tímto uvažováním na druhé promítáte svoje vlastní morální zásady, které oni nemusejí vůbec sdílet. Vy zřejmě věříte tomu, že prostředků jako je černá magie se člověk chápe jen v krajní sebeobraně, pokud vůbec. Druzí mohou jednat podle úplně jiného kodexu, nebo mohou mít přinejmenším vlastní, velice svérázné představy o tom, jak jim svým jednáním škodíte a jak jste se proti nim provinili. Dokonce někdy mohou být otevřeně paranoidní, a vinit vás z něčeho, s čím nemáte vůbec nic společného.

2. Nevystrkujte růžky

Jste veřejně známou osobností? Podnikáte? Jste mimořádně krásná na svůj věk? Nebo se prostě jenom máte dobře?

Počítejte s tím, že se vaším směrem snáší bezpočet zlořečení a „zlého oka“ každý den. Co s tím?

Může pomoci přestěhovat se někam, kde jste méně na očích a lidé se méně zajímají o svoje okolí nebo, co bývá smutnější, pro mnoho lidí se tlak stane nakolik nesnesitelným, že jedinou možností zůstává úplně opustit svou dráhu a veřejný život. Většina lidí sílu tlaku, který se objevuje v souvislosti s publicitou a s úspěchem, dramaticky podcení nebo ho ani neočekávají (viz bod 1). Určitá míra nepřejícnosti je nevyhnutelnou součástí úspěchu, a musíte ji zvážit, nakolik vám za to ještě stojí. V politických kruzích se rozlišují „peníze“ a „peníze, kvůli kterým se zabíjí.“ Ty druhé vám za to zřejmě nestojí. Publicita je obzvlášť pekelná v tom, že její účinky jsou dlouhodobé, nemusí vám přinášet peníze ani moc, ale vnáší vaše jméno a podobu do myslí mnoha lidí, kteří pak mají pocit, že jste jaksi součástí jeho světa a vysílají vaším směrem spontánně svoje vlny. Že tyto vlny mohou nabrat podobu dosti destruktivní, ukazují případy celebrit obtěžovaných bláznivými fanoušky.

Bohužel nepřejícnost je součást naší národní povahy. Mnoho lidí zcestovalých po světě tvrdí, že takovou malost a závist, jako panuje v Čechách, nepotkali nikde jinde. Pokud je příčinou vašich obtíží naše společnost, její mentalita, může být vaše snaha bránit se typickou bitvou, kterou nemůžete vyhrát (viz bod 7).

3. Vyhýbejte se trpícím lidem

Duchovní lidé se právě otřásli odporem nad radou, kterou jsem vyslovila, a pokračují v popírání toho, co naši předkové dobře věděli. Proč myslíte, že byli truchlící lidé vždy vylučováni z komunitních rituálů a bohoslužeb?

Protože ve stavu akutního žalu se člověk stává branou pro sání temných sil. Sám má tak málo životní energie, že se velmi snadno stává psychickým upírem. Tato popíraná moudrost už stála život a zdraví bezpočet lékařů, léčitelů, psychologů a nejrůznějších kolegů z tzv. pomáhajících profesí.

Proč myslíte, že se vám nedaří „vyčistit si prostor“ a „očistit se“ od energií klientů, jak vám všichni v dobré víře radí? Protože to nejde!

Denodenní tlak oslabených (nebo přímo posedlých a prokletých) lidí totiž neučistíte žádnou metodou. Nakonec vám zbyde, stejně jako v případě dalších rad v tomto článku, jediné: zvážit, jestli vám za to riziko stojí. Můžete podniknout různá opatření, která sníží pravděpodobnost vysátí – jako nepřijímat klienty u sebe doma – ale pokud se jich nebudete důsledně držet, a zbytek vašeho života nebude v křišťálovém pořádku, můžete se stát jednou z mnoha dalších obětí naivního altruismu.

Musíte pochopit, že tito lidé kolem sebe nešíří kletby a nevysávají druhé proto, že jsou zlí nebo zlovolní, ale protože nemohou jinak. Tonoucí se stébla chytá, a jak víte z lekcí první pomoci, tonoucí vás může v agonii velmi snadno utopit. Pro altruistického člověka bývá nepřijatelné přestat se dívat na trpící jako na „lidi, kteří potřebují pomoc“ a začít je vidět jako zdroje svého vlastního ohrožení. Ale přesně tím jsou. Což nás přivádí zpátky k bodu 1) – nejvíce ohroženi psychickými útoky jsou ti, kdo je nevidí, protože je vidět nechtějí, a tak se jim bezbřeze vystavují.

4. Neberte si za přátele lidi, kteří se věnují magii

Pro lidi, kteří právě zatoužili po společnosti dalších duchovních lidí, může být tato rada velkým zklamáním. Přesto je léty osvědčená. Pohybujete-li se v duchovnu – zejména v magii a okultismu – pohybujete se vždycky na hraně. Na hranici světa lidí a duchů, na pomezí šílenství. Lidem v této branži pravidelně „hrabe“, protože to prostě přeženou, dostanou se pod vliv špatného učitele nebo je polapí některý z jejich osobních démonů. Tito přátelé na scestí jsou vděčným zdrojem magických útoků, které jsou nepříjemné v tom, že je nepředvídáte a nemáte proti nim ochranu. To samé platí o uzavírání profesních spoluprací s lidmi z duchovní branže. Museli byste mít obrovskou kliku, aby se to proti vám neobrátilo. Tento bod může odporovat všemu, čemu aktuálně věříte o dobrotě duchovních lidí, avšak o jeho pravdivosti se sami přesvědčíte časem. Totéž platí znásobeno o členství v duchovních skupinách. Bývá velmi nepříjemné, když se pak snažíte ukončit svoje členství v takové skupině, která se ukázala být sektou.

Lidem, kteří se opakovaně ocitají ve vztazích, ve kterých zažívají finanční ztráty, emocionální újmu a zhoršení zdraví lze doporučit knihu Ženy, které milují příliš. Objasní vám, jaké kořeny ve vaší psychice vás do těchto situací přivádějí.

5. Nepaktujte s lidmi, kteří používají černou magii

Tento bod by měl být naprosto jasný, ale není, proto ho zvláště zopakuji. Vše, co bylo řečeno výše, se stonásobně vztahuje na lidi, o kterých víte, že používají černou magii, že ji používali v minulosti a že ji studují. Co jste si vlastně mysleli? Že to máte pod kontrolou? Že na vás by to nikdy nepoužili? Že jejich profesionální život se vás netýká?

Dočkáte se nepříjemného překvapení. Všichni lidé, kteří se intenzivně věnují magii a duchovnu, jsou částečně labilní a v riziku, že jim sepne. Lidé, kteří ovládají černou magii navíc ještě nemají morální zábrany, a mají reálné dovednosti, jak škodit. S černým mágem není možné mít skutečnou lásku nebo přátelství – nic takového neznají. Totéž ve stejné míře platí o využívání služeb černých mágů. Opravdu si myslíte, že tito lidé, kteří za peníze udělají cokoliv, vás budou pravdivě varovat před možnými následky? Kdyby si je sami plně připouštěli, nikdy by nemohli dělat to, co dělají.

6. Nešlapejte po cizích zájmech

Ne vždycky se tomuto lze vyhnout, protože mnohé plány, které s vámi druzí lidé mají, se zase nelíbí vám, a jakmile je odhalíte, budete se chtít stáhnout, což oni nevezmou dobře. Je však rozdíl mezi tím, moudře vycouvat, a pouštět se do otevřené konfrontace s někým, kdo se snadno může cítit zahnán do kouta (viz bod 9).

„Cizí zájmy“ jsou v podstatě jenom dvojího druhu: jak říkají staří policajti: hledej, kde jsou za tím prachy nebo pletky. Od základních lidských motivací se odvozují nejstarší magické disciplíny: magie peněz a magie lásky. Nejčastějším hloupým způsobem, jak se vystavit nebezpečí kletby, je tedy

 1. ohrozit něčí zisky, prospěch, ambice
 2. ohrozit něčí milostné zájmy

Je tedy třeba dívat se i na věci, na které se zamilovaný člověk dívat nechce, jako je existence psychopatické bývalé manželky, která údajně chodí za cikánkou. Někteří lidé jsou namočení v takové bryndě, že jenom tím, že s nimi své životy spojíte, se stáváte spoluživitelem všech jejich kleteb (viz bod 10).

7. Vybírejte si svoje bitvy

Jsou síly a okolnosti, proti kterým postavit se, znamená být tak akorát mrtvý. Zbytečně mrtvý. Vaše ochrana se vás bude snažit všemožně vymanévrovat z takové situace, a pokud ji neuposlechnete, podřežete si větev. S tímto bodem mají problém kromě idealistů také ambiciozní lidé se silnou vůlí, kteří se neradi vzdávají svých cílů. Mnoho lidí, kteří se rozhodli postavit mafii nebo zachránit někoho, kdo byl již jednou nohou v hrobě, jsou dnes mrtví a nebo na dně.

Špatné bitvy se vyskytují ve dvou podobách:

bitvy proti celku, který je podstatně větší, než vy – jako je firma, duchovní skupina nebo státní mafie – může jí být však i vlastní rodina, pokud je promořená červem;

a bitvy, které vlastně vůbec nejsou vaše, do kterých se typicky pouštíme, abychom někoho zachránili.

Občas stojí za to, společně napnout síly a nepřátelské působení setřást, zejména pokud je to něco jednorázového a co časem odezní, jindy si špatným výběrem partnera můžete snadno namočit do jedné z těch bitev, které končí pouze dvěma možnými výsledky: vaší rezignací nebo vaším úplným vyčerpáním. A skutečně, někteří lidé i zemřeli na kletby, které byly nasměrovány na někoho z jejich blízkých (viz bod 10).

Na tomto místě bych ráda chtěla zmínit, že největší čin bílé magie, tedy zachránit někomu život, se velmi snadno může stát zdrojem nesmírného utrpení a zla, pokud přetáhneme určitou hranici a proti Přírodě se pustíme do zachraňování někoho, jehož přirozeným osudem je umřít. Viděla jsem minimálně dva takové případy, kdy neskutečnou silou svojí vůle čaroděj opravdu smrtku pozdržel, ale z toho, že daná osoba žila dál, vzešlo takové množství utrpení a zla – ba i přímo pro něj – že bylo jasné, že to za to nestálo.

8. Raději nepoužívejte vúdú a démonickou magii

Kulty typu vúdú nebo v našem prostředí více tradiční pakty s démony jsou mocnou formou magie, která však svoji účinnost vyvažuje obsaženými riziky. Jak víme, předmětem magických rituálů vždy bylo způsobit změnu, kterou si sesilatel přeje, více či méně proti přírodě a proti přirozenému toku věcí. Zatímco některé bytosti, jako duchové předků nebo andělé nám nedovolí působit „proti proudu“, lidé přirozeně vždy více fascinovala magie černá, která se nezastaví před ničím, a přinese jim předměty jejich tužeb, jak se často neblaze říká „za jakoukoliv cenu.“ Tu cenu můžete zaplatit vy, a často se objevuje jako přímý důsledek vašeho neuváženého činu. Platí zde biblické „Kdo mečem zachází, mečem schází.“

9. Dávejte si pozor na lidi, kteří nemají, co ztratit

Lidé v určitém rozpoložení mysli jsou nebezpečím bez ohledu na to, jestli mají nějakou moc vám uškodit, a to jsou lidé dohnaní do kouta nebo kteří mají pocit, že je připravujete o vše. Probourání mentálních zábran je zásadní pro seslání úspěšné kletby, a lidé v tomto stavu mysli je seslat dokáží. Když někomu něco berete, zkuste se se zamyslet nad tím, jak to vnímá on. Pokud má pocit, že mu berete celý jeho život, může se cítit ospravedlněný k tomu sebrat vám ten váš.

10. Uvědomte si, že jde i o vaše blízké

Magické útoky, kterým se ubráníte, hledají nejbližší cíle ve vašem okolí, aby se skrze vaši emocionální rozjitřenost poté nasákly i do vašeho života. Musíte pochopit, že kletba je inteligentní, ale velmi jednostranná síla: jejím jediným cílem je vyvolat ve vašem životě chaos a šířit se jím. Když se jí to nepodaří na jednom místě, zkusí to na druhém. A tak dále, dokud se nevyčerpá, nebo nedosáhne svého cíle. Schytat ji za vás mohou partneři, děti, domácí zvířata. Možná, když si uvědomíte, že jde i o ně, budete ochotni změnit svoje způsoby. Stejně tak se i vy můžete stát „nevinným“ terčem útoku, který je směřován na někoho z vašich blízkých. Volte tedy svá spojenectví obezřetně, volíte s nimi i své bitvy.

11. Buďte připraveni zabíjet

Čtenáři si zřejmě budou myslet, že jsem se nadobro zbláznila, takže zkusím vysvětlit, co touto duševní změnou myslím.

Odvracení kleteb, zejména smrtelných, je jednoduchým poměřováním sil sesilatele a oběti. Vůle oběti k životu musí být větší, aby se zachránila, větší než jakákoliv jiná motivace.

Bráníte se s myšlenkou, abyste hlavně nespáchali nějaký hřích, a nezpůsobili někomu zlo? Pak věřte tomu, že vaše obrana bude sotva efektivní.

Sesílání kleteb, na rozdíl od jakékoliv jiné magické disciplíny je jen záležitostí probourání morálních a emocionálních bariér. Nevyžaduje zvláštní dovednosti ani léta zkušeností. Podobné je to se setřásáním kleteb. Pakliže vám “nerupne v bedně” a nerozhodnete se zachránit, stůj co stůj, kletba bude stále mít, kudy se na vás uchytit. A kam tím mířím? Mířím k poznatku, že podle mnohých škol magie jednou vyslaný zhoubný duch se neupokojí, dokud nedosáhne svého cíle. A pokud tím cílem nemáte být vy, stává se jím zákonitě nazpět sesilatel.

Když se obracíte o pomoc voodoo kněze, první, na co se vás zeptá je, jestli souhlasíte s tím, že odvrácením kletby od nevinného zemře její vysilatel. Pokud nesvolíte, nebude vás léčit.

V posledku tedy není možné se účinně bránit, pokud vám na blahu někoho třetího bude záležet více, než na vašem bezpečí.

12. Pokud se přese všechno rozhodnete riskovat, udělejte vše potřebné proto, abyste se chránili

Svět, ve kterém padají magické hrozby, není světem bezpečným. Černí mágové a členové tajných společností umírají velmi často předčasně a násilnou smrtí, stejně jako ti, kdo služeb různých temných sil využívají. Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete riskovat ve více bodech, vaším heslem se musí stát “Vždy připraven”:

Věštěte pravidelně. Budete mít možnost zachytit varování včas.

Očišťujte se pravidelně. Pro lidi spadající do rizikových prostředí je to naprostá nezbytnost.

Mějte skupinu. Lidi, kteří mají duchovní sílu a můžete se na jejich pomoc spolehnout.

Mějte úmluvy s duchy. Je to účinná forma ochrany.

Chovejte se tak, aby ostatním byl jasný bod 11) Lidé vás nenechají na pokoji proto, že věří, že jste dobrý člověk, ale pouze proto, že z vás mají strach. Nelíbí se vám toto tvrzení? Vraťte se na počátek k bodu 1)…

Zlomte moc kleteb nad sebou

Svěřte se do moci osvědčených technik vymítání, lámání kleteb a uřknutí a porazte jednou pro vždy démony svojí minulosti na semináři Odeklínání.

Mohou vás také zajímat služby v oblasti obranných a ochranných magických rituálů.

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

6 komentářů
 1. Adramelech

  A hlavně nenasírejte magiky. 🙂

  Odpovědět
  • Článek

   Je pravdou, že člověk pokud nemá co ztratit, tak zaútočí a je mu všechno jedno.. Už i to, že kolikrát jsem si přál abych umřel… Ale to je snad jedine, co furt nefunguje..

 2. Jak se vyhnout prokletí

  Noro moc díky super článek; vše podepisuji ☺ konečně to někdo všechno sepsal bod po bodu.
  Je to pravda – sedí. Gratujuji!!!

  Odpovědět
  • Adramelech

   K příspěvku z 18.4.2020 v 22:17: Je pošetilé ve všem spoléhat na magii. Pokud chcete něco, co si můžete zařídit sám, je třeba nebýt líný a přiložit ruku k dílu.

 3. Michal

  Opravdu zajímavý článek. Některé body mohu potvrdit:

  1.) Před pár lety se o mě začal zajímat jeden kartář. Od té doby bohužel vím, že jasnovidectví apod. nejsou výmysly. V té době jsme se ani nesetkali, ale on se s balíčkem karet napojil přes osobu mně blízkou na mě a zjistil si v podstatě “můj život”, minulost i přítomnost. Aniž by mě osobně znal, byl velice přesný. Jeho zájem o to, kdo jsem a co dělám dodnes trvá a i když už nemá k dispozici souhlas té osoby, přes kterou se na mě “napojil”, nemám žádnou záruku, že na mě tyhle “čary máry” nedělá dodnes, jen jinou cestou. Když jsem se jiného kartáře ptal, jak se dá chránit před takovýmto nechtěným čtením myšlenek apod., řekl mi: “To vás nikdo z kartářů nenaučí, to by nám zničilo byznys.” Jo, tak super, moc díky.

  3.) Asi před rokem jsem pracoval v sociálních službách. Jednak jako terénní pracovník a pak i trochu jako konzultační pracovník. V žádném z předchozích zaměstnání jsem nebyl tak vyčerpaný. Ale pravdou je, že více než z klientů jsem byl vyčerpaný z některých kolegů a kolegyň. Odchod bylo jediné rozumné řešení v té době. Na druhou stranu, v domácím prostředí se s “dennodenním tlakem oslabených” setkávám také, ale tady platí, že mi “za to riziko rozhodně stojí.”

  12.) Je fakt, že v dnešní době najít jednoho člověka, natož skupinu lidí, se kterými by se dalo o těchto a jiných záležitostech rozumně pohovořit či si “jen pokecat” bez následků je těžké. Velmi těžké.

  Odpovědět
  • Anima Noira

   S nutností odpojit od sebe různé duchovní profesionály se často setkáváme, jsou na to techniky různé, není problém naučit 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *