Jak rozeznat falešnou a pravou intuici

Dub 19, 2019 | 3 komentáře(ů)

Jak poznat, že na nás mluví hlas Boží, naše Vyšší Já, andělé nebo jiné dobré bytosti, a kdy jsou to docela obyčejné úzkosti nebo bludy? Na tuto “otázku za sto bodů” přináší odpověď dnešní článek.

Božské vedení přichází ke každému z nás v podobě různých intuicí, předtuch a snů. Někdy se podobá klasickému “slyšení hlasů”, jindy jsou jeho znamení více nenápadná. Prvním krokem k rozvinutí šestého smyslu bývá zbavit se předsudků a strachů, získaných z výchovy a pod vlivem společnosti, která je k mimosmyslovému vnímání skeptická a často jej považuje za projev něčeho nežádoucího. O tom pojednával minulý článek, Co nám brání používat šestý smysl. Mnoho lidí se k rozvoji psychických schopností dostane nahodilou cestou, pod vlivem traumatu nebo mimotělní zkušenosti. Dá se k nim však dopracovat také soustavnou duchovní prací, jak ukázal článek Jak se lidé stávají jasnozřiví Dnes se podíváme na zoubek tomu, jak poznat, zda je naše intuice falešná nebo pravá.

Jak se projevuje pravá intuice

Skutečná intuice obsahuje pozitivní emoce

Ta skutečná poselství snadno poznáte toho, že vás naplňují pocity lásky, pokoje, naděje a smyslu. Zejména můžete cítit:

 • Pocitem hlubokého pokoje
 • Pocitem smyslu
 • Činorodostí
 • Pocitem tepla a ochrany

Jak uvidíme dále, falešná poselství v sobě skoro vždycky obsahují docela jiné náboje.

Skutečná intuice je soustavná

Zatímco falešná intuice vás zahlcuje stále novými nápady a plány, skutečné andělské vedení je tiché, ale soustavné a opakuje třeba i celé roky stále stejný nápad.

Skutečná intuice dává smysl

Když danou věc promyslíte, má hlavu a patu. Proroctví a věštby by nás nikdy neměly vést způsobem, který je pro nás nepřirozený a nemyslitelný. Pokud nedokážete najít rozumové argumenty – pak je to nejspíš opravdu nesmysl. A nechcete jistě přijít o rozum a hlásat na ulici, že máte poselství. Takové přátele jsem také potkala, kteří spadli až do skutečné duševní nemoci, ale rozdíl je vždycky snadno čitelný: lidé, kteří se řídí skutečnou inspirací, se dokážou držet svých cílů, třeba i po dlouhou dobu, a mají skutečný plán. I když jeho součástí jsou občas bláznivé věci!

Skutečná intuice je tady a teď

Jedním z trapných manévrů naší mysli je věčné odkládání toho, co je doopravdy potřeba a co cítíme jako smysl. Směrem k vašemu životnímu poslání JE možné vydat se hned teď. Ne za rok nebo v důchodu. To nevadí, že to bude trvat dlouho – pokud je vaše intuice pravá, vnímáte už sami, že jste na cestě.

Jak se projevuje falešná intuice

Působí na vás cizí kouzla

Podivné jevy a znamení mohou souviset s tím, že vás někdo proklel či uhranul. Vnímáte, že se kolem děje něco jednoznačně paranormálního, ale něco se vám nezdá. V takovém případě se může objevit charakteristický pocit, že nejsem ve své kůži. No bodejť, abyste byli, když na vás působí cizí kouzla! Magie nedokáže znásilnit něčí svobodnou vůli, ale dokáže s námi dosti manipulovat.

Opakované sny, které ukazují nějakou osobu, ke které se cítíte neodolatelně přitahováni

Obvykle to bude někdo, kdo má o vás milostný zájem nebo od vás něco jiného potřebuje. Může to být projev jeho vlastního kouzla osobnosti, ale to neznamená, že byste mu měli bezvýhradně věřit!

Katastrofické scénáře

které se vám přehrávají v mysli jsou obvykle známkou vyčerpání či dokonce blížícího se psychického zhroucení a typicky nemají nic společného s předtuchou. Skutečné varování před katastrofou se projevuje jinak, vnímáte jasnou mysl a konkrétní sdělení, není to zaplavující smršť obrazů o tom, jak vše špatně skončí. Je to vlastně spíše tak, že když jste plní obav a úzkostí z toho, co bude, tak už jste se na špatnou cestu daly, a hroucení se je toho výsledkem…

Nápady na snadné zbohatnutí

jsou jedním z nejtypičtějších druhů falešných intuicí, která mohou souviset, jak už bylo výše zmíněno, s někým, kdo by od vás něco rád – třeba vaše peníze. Různé podvodné programy a systémy se netají tím, že používají psychických sil, bohužel typicky k tomu, aby zahráli na choutky a neřesti naivních lidí, kteří pak podlehnou a nasednou na vlak.

Skutečná inspirace pro podnikání se projevuje jinak. Poznáte ji hlavně podle toho, že není celá zabalená do pocitu útěchy a zázraku, že to půjde samo a bez práce. Měla by ve vás vzbuzovat určité pochybnosti nebo i děs. Jak pravil jeden přednášející:

“Vize je něco, čeho snad ani nemusíte v tomto životě dosáhnout. Vize, která ve vás nevzbuzuje děs, není opravdová.”

Falešná intuice se projevuje negativními emocemi

Falešné intuice jde skoro vždycky snadno odhalit podle toho, že obsahují spoustu negativních emocí:

 • Pocit nedostatku (“Sám nemám dost”)
 • Pocit žárlivosti a řevnivosti (“Co když mne někdo předběhne?”)
 • Pocit, že za něco mohou druzí
 • Strach z opuštění
 • Vina
 • Hamižnost

Falešná intuice se projevuje planým fantazírováním

Představy nasměrované na vzdálenou budoucnost je další typickou formou falešných intuicí. Pokud nedokážete pojmenovat první krok, který můžete udělat už zítra, jsou to jenom utěšlivé bludy. Skutečná intuice vám dává jasné pokyny, co máte udělat už TEĎ!

Začněte používat svůj šestý smysl

Otevřete dveře ke svojí intuici a začněte rozumět symbolům a řeči svého podvědomí na semináři Šestý smysl.
Mohou vás také zajímat služby v oblasti jasnovidectví.

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

3 komentáře
 1. Roman

  Intuice je jen jedna.Píši z vlastní zkušenosti.Přijde a není vtiravá…Nesouhlasím s tim že se dá posoudit racionálnem.Docela často je iracionální.Ale ne vždy.
  Například přejít přes lavinové pole když se v horách blíží sněžná bouře a po 200 metrech je úkryt.Hlava to neví a něco říká běž… LAVINOVÉ pole…rozum bije na poplach.A nakonec vše dobré….Stačí jen překročit vlastní strach.A to se dá aplikovat na jakoukoli situaci.Intuice není nic jiného než vnitřní vedení…Máme mysl s myšlenkami a kupou harampádí, máme tělo které vnímá.. A pak ještě něco co je mimo obsahový popis…a to úplně všichni…uhranuti,kletba..nepřízeň osudu je to mentální alternativa….možnost ale to něco o čem v pismenech blabolím…je mimo popis. či formu. To vždy ukáže jak jednat tak,aby to bylo v pohodě…,Nejsou to andělé nebo něco… spíše Vše co je bez mantinelů já. Někdo… Ale jasně…věřit můžem jakémukoli popisu…:-)Je to v pořádku..hlavně když to funguje…a další den pro naši maličkost zase vyjde slunce…:-)Sorry za pisatelský výron a přeji pohodu ve všem co podnikáte i za tu osvětu jak zacházet sám se sebou.:-)Roman

  Odpovědět
 2. Nikol

  Intuice je jedna. Ovšem často se zaměňuje s hlasem rozumu nebo vlastnimi myšlenkovými pochody. Nejvíc se projevuje ve ztišení, proto se třeba mniši a jeptišky či křesťané modlí ..jsou potichu a soustředí se …v takové chvíle k nim může mluvit Bůh.
  Někdo zas medituje nebo dělá rituály jiný zas chodí do přírody..ale účel bývá stejný..navázat komunikaci.
  Pak je otázkou zda umíme vnímat a rozlišovat, kdy to i tuice je a kdy není.To první je i.tuice to slabé zřetelné to druhé ne..já si to.ověřila když jsem studovala na VŠ .Když jsem psala testy a poslechla jsem první hlas test dopadl dobře, když jsem poslechla druhý blbě..Proto se nesmí člověk třeba vracet a opravovat opraví dobré v špatné.

  Odpovědět
  • Noira

   Velmi zajímavé. Také jsem své první zážitky měla právě na škole.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *