Věštba ve 3 ráno

Dub 29, 2018 | Věštění | 10 komentáře(ů)

Tu nejlepší věštbu obdržíte ve tři hodiny ráno na záchodě na benzinové pumpě. Co mě naučila práce na americké věštecké lince?

Na věštecké telefonní lince uslyšíte ty nejzvláštnější věci. “Zejména mezi půlnocí a čtvrtou ráno,” říkali zkušení. Někteří lidé volají, protože nemohou spát a další proto, že jsou sami. Občas narazíte na někoho, kdo pracuje v noci. Jeden z mých nočních volajících byl kamioňák jménem Brad.

Řekl, že mluví z kabiny svého kamionu. Na americkém středozápadě je noc, v Praze je teplé ráno. Vyměnili jsme si pár zdvořilostních frází, ze kterých vyšlo, že s nákladem jezdí přes dvacet let.

“Jsem unavenej,” přiznal. Nikdo nevolá v noci na věšteckou linku, když je spokojen.

Ve svém rodném městě nemůže sehnat ženu. Ty slušné už jsou pryč a ty, co zbyly, nechce. Strašně rád by si koupil kemp někde u jezera, má plán jak ho zúročit a když se mu to podaří, tak za deset let nebude muset pracovat. K tomu, aby koupil kemp, potřebuje tři, čtyři roky za volantem.

“Zní to, že víte, co chcete.”

Pak to vystřelilo ven, skutečnej důvod, proč zvedl telefon a nejspíš poprvé zavolal na věšteckou linku a tam ho přepojili na mladou vědmu a východoevropským přízvukem.

“Včera jsem usnul za volantem.”

“Po dvacet letech. Mikrospánek. Dostal jsem strach.”

Od té doby prohlíží kamion na každé zastávce jak magor. Přestávává si věřit.

“Jsem na kolech dvacet let a někdy snad vidím kolem stíny.”

Brad byl na pokraji, jako skoro všichni, které přepojili na linku 685.

Pak jsme se dlouho bavili o Karibiku a obsahu mých vizí, kde jsem ho viděla někde na jihu, u moře.

“Kemp u jezera má být přestupní stanice,” přiznal. “Nakonec jsem chtěl skončit u moře.”

“Proč se tam neusadíte hned?” navrhla jsem. Kemp můžete přece otevřít i z pláže.”

“Myslel jsem, že nemám dost peněz a ještě je brzy. Ale vlastně jsem nad tím takhle nepřemejšlel.”

Řekli jsme si, že mi dá vědět za tři týdny, až pojede stejnou cestou nazpět.

Místo tří týdnů uběhly jen tři dny a opět mi volal.

Tentokrát okolí znělo divně, jinak. Jakoby si udělal zvláštní pauzu. Někde za ním bylo slyšet chuchvalce projíždějících aut, jak šumí. Zastavil na pumpě, aby si dal kafe, ale hlavně “aby zavolal mně.”

Obvykle to znamenalo, že se klient bude ptát stokrát na to samé a chtít další ujištění.

“Musel jsem zavolat dřív protože – zastavil jsem se. Dal jsem si kafe. Pak na záchodě před zrcadlem jsem se podíval na sebe, a došlo mi, že ten chlap přede mnou je jedinej, kdo mi stojí v cestě.”

Myslela jsem si, že takový věci se dějou jen v americkým filmu.

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

10 komentářů

 1. Lee

  Tywoletojedobrý!

  Odpovědět
  • admin

   Zraju jak víno

  • admin

   Skvělý film, jsem ráda že jsme ho natočili. Patří k němu ještě spousta dalšího vyprávění, které postupně přijde. Věřím ze moje další blogy ten vývoj objasní.

  • admin

   Vím o tom. Udělalo mi radost ze někdo moje paměti pretisknul.

   Ale byla jsem tehdy plná silných emocí a dneska už bych to napsala jinak, smirliveji. Pro sebe jsem to vyřešila tak (a nejsem zdaleka první kdo k tomu dosel), že je klíčové vzdát se slova magie natožpak čarodějka, protože budí určité asociace které jsou kulturní a se kterými se nedá nic dělat a nemůže to pak vést nikam jinam než k bláznivým fanouškům kteří si myslí, že umím levitovat …

   Ačkoliv někteří mistri bojových umění to o sobě rádi tvrdí, otázka sarlatanstvi není zdaleka jen na tento obor omezená 😀

   Napíšu něco o své krátké kariéře ve finanční branži 😀

 2. Adramelech

  Bylo by fajn, kdybyste o své okultní kariéře napsala knihu pamětí. Zkušeností jistě máte dost. (Znám či znal jsem víc lidí od fochu, kteří pracují nebo pracovali pro veřejnost, a všichni z toho byli docela znechucení, i když to neříkali každému.) Jiný Váš článek, který se mi moc líbí, nese titul Nejpřesnější věštba. Také velmi dobře vystihuje postatu věci. Nechcete se o takovou knihu pokusit?

  Odpovědět
  • admin

   Pracuji na ni 😉

 3. Adramelech

  Tak to je perfektní. Taková kniha zde chybí. (Spisky pojednávající o tomto tématu ve stylu Kludské samozřejmě nepočítám.)

  Ještě pro pobavení. Svého času mi jeden řemeslný jasnovidec vyprávěl o své práci: „Tak to třeba přijde ženská s monokly pod očima, na první pohled je zřejmé, že ji manžel mlátí, no a co myslíte, na co se zeptá? Jestli bude mít miminko!“

  Odpovědět

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *