Archanděl Sandalfon

Říj 9, 2019 | 0 komentářů

Archandělé jsou nejmocnější andělské bytosti. Mágové je po staletí volají při svých rituálech, a také běžní lidé se k nim často modlí. Existuje mnoho andělských bytostí, s nimiž se můžete setkat. V dnešním článku bych chtěla anděla milosrdenství a patrona hudby Sandalfona.

Archanděl Sandalfon (též Sandalphon) je vládcem a ochráncem Země a patronem hudby. Vládne také Sedmým Nebem. Dále je znám jako Anděl Milosrdenství a Anděl Modlitby. Jeho jméno se často vykládá jako “spolubratr.” Je jedním z archandělů, kteří byli totiž původně lidmi.

Sandalfon jako Archanděl modlitby

O jeho úloze se říká, že je přinášet naše modlitby a prosby bohu, a chránit naše tajné myšlenky a přání. Ve vizích jej můžeme spatřit, jak tká věnec z našich modliteb s stoupá s nimi k nebesům. Možná proto se také zjevuje jako Nejvyšší z andělů, jako by svým tělem dokázal dosáhnout od země až k nebi!

Díky tomuto spojení se zemí bývá spatřován v zemských barvách, zelené, hnědé a černé – byť v černé se typicky objevuje spíše Azrael.

Sandalfona je možné volat z jakéhokoliv místa na Zemi. Jeho mystickou družkou je Trpělivost, jedna ze zemských ctností.

Sandalfon jako mystická kotva

Jedním z nejzajímavějších poselství toho archanděla je jeho tajné jméno, kterým je “Kotva”. Sandalfon pomáhá ukotvit Světlo k Zemi a k fyzickému tělu a v tomto ohledu je nápomocen zejména léčitelům, a každému, kdo má problém s rovnováhou čaker. Jeho darem je stabilita, harmonie a jistota. Ve své práci se spojuje se zemskými duchy (dévami, vélami a skřítky), s duchy živlů (elementály) a bytostmi, které žijí v podzemí.

Prorok Elijáš, Sandalfon jako dvojče Metatrona

Zmínili jsme, že “spolubratr” Sandalfon kdysi byl smrtelníkem jako my. Konkrétně kráčel po této zemi jako velký prorok Elijáš. Sandalfon je úzce spojen s Metatronem a často se vyskytují společně jako “bratři ve zbrani”.

V kabbale je Sandalfon vládcem 10. sefiroty Malkuth, “Království”. Malkuth odpovídá Zemi, a přestavuje náš rozměr života v hmotě. Je to sféra každodenního života, kde uplatňujeme naše vrozené talenty v hmotném těle.

Poselství archanděla Sandalfona

Náleží mi tajemství Země. Na tuto zemi jste přišli jako malé děti a ona vás živila až do dospělosti. Vaše duše jsou její součástí, a já jsem též. Právě toto spojení s Ní vám dokážu zesílit. Bez laskavosti a péče k vaší Matce Zemi vaše těla nepřežijí. Já jsem země. Jsem nebe. Jsem vše mezi nimi. Vnímejte mne jako vysokou starou borovici v lese – má bezčasá síla a moudrost jsou ze stále pro vás, kdykoliv je potřebujete.

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

0 komentáøù

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *