Archanděl Rafael

Zář 23, 2019 | 2 komentáře(ů)

Archandělé jsou nejmocnější andělské bytosti. Mágové je po staletí volají při svých rituálech, a také běžní lidé se k nim často modlí. Existuje mnoho andělských bytostí, s nimiž se můžete setkat. V dnešním článku bych chtěla představit úžasnou bytost, o které jste zřejmě již slyšeli: Rafael, Archanděl uzdravení a lékař Boží.

Rafael, anděl uzdravení

Jedním z vůbec nejznámějších andělů je Archanděl Rafael, jehož jméno znamená “Boží lékař” nebo “Bůh léčí.” Je zobrazován jako anděl nesoucí flakon nebo dózu s léčivou mastí nebo s poutnickou holí, která je symbolem moudrosti a proroků. Někdy třímá kaduceus – hůl opletenou dvěma hady, která je symbolem léčení. Barvou, s níž je Rafael nejčastěji spojován, je zelená. Zelená je barvou obnovy, zdraví, hojnosti, přírody a harmonie. Čarodějové říkají, že zelená barva je natolik pozitivní, že se zelenou svící nelze seslat kletbu. Možná proto je Rafael nazýván “Průvodcem v Pekle”, v místě, kde duše nejvíce potřebují léčení. Rafaelova energie je jemná, obklopující a jako balzám na duši. Přináší očistu a zjasnění, péči a léčení, je velice jemná, ale úžasně mocná. Rafael je především božský léčitel, nás, zvířat i celé Země. Kromě těla dokáže uzdravovat naši mysl, myšlenky a emoce, spojení s Bohem a situace, do kterých se dostáváme. Rafael je také “léčitelem národů” a lze se k němu modlit o mír. Přináší inspiraci vědcům při vynalézání nových terapií. V bibli se s ním setkáváme na několika místech, když vyléčil Jákobovy rány, bolest Abraháma nebo přinesl “knihu léčení” Noemovi po potopě. Rafael je spojován nejčastěji s živlem Vzduchu, který představuje intelekt. To souvisí s jeho rolí léčitele. K uzdravení je třeba pochopit na rozumové úrovni, co naše tělo potřebuje a proč a jak reaguje. Rafael nás uzdravuje tím, že obnovuje naše tělo a mysl zpět k prapůvodnímu dokonalému řádu a obnovuje naše napojení na Boží lásku. Kdykoliv se od Ní odvrátíme, snaží se nám ji znovu ukázat, i když ji nechceme nebo nedokážeme vnímat. Vyživuje nás a posiluje, přináší nám obnovení sil na všech úrovních nebo nám pomáhá nalézt toho správného léčitele. Zasahuje také tehdy, když jsou lidské životy ohroženy válkou, nepokojem a chaosem.

Andělská magie

Získejte požehnání od andělů do svého života
zažijte společně léčivé rituály andělské magie.

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

2 komentáře
  1. Jitřenka Ebnerová

    Ano, pěkné a výstižné. Snad pouze pro ostatní zmíním, že je planetárním andělem Meruru, jeho dnem je tedy středa, barvy žlutozlatá, oranžová a odpovědi na žádosti bývají velmi rychlé… viz kniha ANDĚLÉ od Francis Melville. Ovšem to Ty víš, takže pouze pro ostatní, ty kteří se chtějí andělskou magií zajímat. DÍKY.

    Odpovědět
  2. Adramelech

    Další korespondence archanděla Rafaela: odpovídá mu světová strana východ, je oděn ve žlutém rouchu s purpurovými odlesky, které vlaje ve větru, a v ruce drží hůl, jak je ostatně již výše uvedeno v článku. (Tyto detaily mají význam, pokud jej chce někdo invokovat. V praxi je třeba rozlišovat, jestli jej voláme přes živel nebo přes planetu.)

    Odpovědět

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *