Archanděl Michael

Zář 20, 2019 | 4 komentáře(ů)

Svátek Archanděla Michaela slavíme 29. září. Archandělé jsou nejmocnější andělské bytosti. Mágové je po staletí volají při svých rituálech, a také běžní lidé se k nim často modlí. Existuje mnoho andělských bytostí, s nimiž se můžete setkat. V dnešním článku bych chtěla představit úžasnou bytost, o které slyšel snad každý: kníže nebeských vojsk, Archanděl Michael.

Archanděl Michael, mocný ochránce

Tento mocný andělský duch je zpodobňován v plné zbroji s mečem. Jeho samotné jméno doslova znamená “Ten, který je jako Bůh”. Naši předkové jej často povolávali na svou ochranu, na obranu proti nepřátelům a proti démonům. Říká se, že jeho autoritě podléhají mnohé nečisté síly a proto je také volán při obřadu exorcismu. Nejčastěji je spojován s modrou barvou a s živlem ohně. V tradičním rituále je povoláván jako strážce jižní čtvrtiny magického kruhu. Jeho svátek se slaví 29. září. Michaelova energie je jasná, mocná, zjasňuje myšlení, ochraňuje, vytváří kolem člověka ochranný obal a posiluje jej. Přináší nám jasnější vnímání vlastních myšlenek a slov, přidává sebevědomí a odvahu. Svým ohnivým mečem odsekává vazby k energetickým upírům a k minulosti. Posiluje vůli a učí nás, jak používat vlastní moc a vůli v souladu s prozřetelností.

Archanděl Michael zažehnává strach a chrání lidstvo

Když máme strach, přichází na pomoc, aby rozpustil naše obavy a pochybnosti a jemně nás učí, jak porozumět základní povaze tohoto světa, jíž je dualita a věčný boj temnoty a světla. Je jedním z ochránců karmy, a dokáže nám pomoci také, když se snažíme vyčistit karmické vazby, které nás pojí k druhým lidem a přivádějí do neštěstí. Jeho paprsek proniká duší aby jí pomohl rozvinout vlastní sílu, sílu vůle a rozeznat a přijmout své temné stránky. Přináší nám sílu v každodenním životě stát za svým svědomím a bojovat za to, co je správné. Vzhledem ke svému těsnému spojení s Pravdou je také ideálním ochráncem proti pomluvám a podvodu. Michaelova hlavní úloha je čistit zemskou atmosféru a lidské aury od veškerých nižších energií. Je ochráncem celého lidstva a všech bytostí, které směřují ke světlu. Dalším z jeho symbolů jsou váhy spravedlnosti, pomáhá člověku dosáhnout zadostiučinění. Také se můžeme setkat s vyobrazeními, na kterých z jeho solar plexu tryská zářivý paprsek božského zdroje.
Archanděl Michael je tradičně zpodobňován na svatých obrázcích, jak svrhuje Satana do bezedné propasti. Tento sochař vystihl jeho autoritu jako vůdce nebeských vojsk a ochránce lidstva.

Tradiční modlitba k Archandělu Michaelu

Používá se na zažehnávání temných sil, při exorcismu, vymítání, na obranu proti kletbám a proti nepříteli. Pokud se raději modlíte vlastními slovy, zkuste pojednou něco tradičního a uvidíte, že pocítíte kolem sebe sílu slov, kterými jej volali už tisíce lidí před vámi: Svatý Michaeli, archanděli, braň nás v boji; proti zlobě a úkladům ďáblovým budiž nám záštitou, nechať Bůh přikáže jemu, pokorně prosíme. Ty pak, kníže vojska nebeského,Satana a jiné duchy zlé, kteří ke zkáze duší světem obcházejí, božskou mocí do pekla svrhni. Amen.

Andělská magie

Získejte požehnání od andělů do svého života
zažijte společně léčivé rituály andělské magie.

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

4 komentáře
 1. Adramelech

  Jde o mocnou andělskou, dlouhodobě stabilizovanou a dobře vyprofilovanou spirituální inteligenci. Jenom dumám nad tím, proč je rituál povolání archandělů Rafaela a Michaela ve vaší nabídce magických obřadů nejlevnější. 🙂

  Odpovědět
  • Noira

   Má to svoje důvody 🙂

 2. Slnečnica

  Milá slečna Noira,
  ak to tak môžem povedať, mám z vás pocit, že ste veľmi dobrý človek. Viem, že duchovné služby sú vaším povolaním, ale je vidno, že vám ide o viac. Je skvelé, že existujú ľudia ako vy. Dúfam, že sa vám všetko pozitívne vráti. Prajem vám veľa úspechov a teším sa na ďalšie zaujímavé články.

  Odpovědět
  • Anima Noira

   Děkuji srdečně za vaše slova!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *