Archanděl Metatron

Říj 9, 2019 | 2 komentáře(ů)

Archandělé jsou nejmocnější andělské bytosti. Mágové je po staletí volají při svých rituálech, a také běžní lidé se k nim často modlí. Existuje mnoho andělských bytostí, s nimiž se můžete setkat. V dnešním článku bych chtěla představit archanděla Metatrona, nejvyššího z andělů. Jeho jméno údajně znamená “ten který je veliký a měří světlo”. Jisté je, že je jedním z andělů, kteří původně chodili po zemi jako lidé a pro svou duchovní výjimečnost pak vstoupili na nebesa. Metatron byl prorokem Enochem, tím, který spatřil legendární ohnivý vůz a jemuž byly svěřeny mocné Enochovy klíče.

 

Archanděl Metatron jako nebeský archivář

Metatron, nebeský sekretář, archivář knihovny tajných vědění a zapisovatel Božího slova. Je známý jako Kníže andělů a mnozí se shodují na tom, že je vůbec nejmocnějším z andělských bytostí vůbec. Metatron stojí na vrcholu nebeských hierarchií, v nichž nahradil po pádu Lucifera.

Mnozí říkají, že jeho energie je až nesnesitelná, a nehodí se pro začátečníky. Podle jiných je právě Metatron tím nejlepším průvodcem duchovních hledačů, protože vás může dovést až na samotný vrchol.

Ze své pozice se Metatron dívá na svět s pobavením, a jeho humor může být někdy pro nás nepochopitelný.

Jeho symbolem je kovářské kladivo, které představuje odhození naší nedokonalé reality a iluzí, a ukování nových.

Úloha Metatrona ve stvoření

Metatron se svým božským kladivem je v roli tvůrce veškerých věcí, galaxií a planet, stejně jako společenských struktur, zodpovídá za vznik duší a skupinových duší. Vše, co se rodí, se musí vyvíjet, a v tom Metatron spolupracuje s Anděli Přechodu a s andělem smrti Azraelem. Jeho moc je nevýslovná.

Zvýší vaše vibrace nevídaným způsobem, a proto mnozí varují, že je potřeba být dobře uzemněn, abychom nepropadli touze opustit toto tělo a zemi. Metatron je mistrem tvoření. Jeho energie je zušlechtěná, silná, očišťující a čistá.

Za jeho ohromnou mocí však naleznete nekonečný soucit a lásku vůči veškerenstvu. Jedním z jeho úkolů je otevírat naše srdce vůči Boží lásce, protože právě láska je klíčem k tvoření. Jakmile dokážeme vnímat sebe sama jako milující bytosti, pak jsme odhalili iluzi a dostali jsme se k jádru naší bytosti.

Jak pracovat s archandělem Metatronem

Tento mocný archanděl je znám jako skvělý učitel v několika oblastech:

 • Magické záměry – naučí vás tříbit svou vůli na křišťálově čisté záměry
 • Duchovní učitel – pomáhá nalézt duchovního učitele
 • Porozumění vašemu osudu a karmě – nalezení životního poslání
 • Léčí nervovou soustavu, zmatenost, neurozy a nespavost

Andělská magie

Získejte požehnání od andělů do svého života
zažijte společně léčivé rituály andělské magie.

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

2 komentáře
 1. Adramelech

  Jan Kefer v Encyklopedii okultismu o Metatronovi píše: „Demiurg – stvořitel, kabalistická personifikace sefiry Keter, stojící nejblíže Bohu. Lidstvo je jí podřízeno, neboť je zákonodárcem světa. Zatímco Bůh je milosrdenstvím a láskou, Metatron je přísnou spravedlností. Gnostikové učí, že nemá lásky, ani slitování. Zohar učí, že Metatron je pravzorem člověka. Číselná hodnota jeho jména odpovídá Božímu jménu Šadaj a často je také se Šadajem identifikován. Perský Mithra je analogon Metatrona.“ (Citace upravena dle současného pravopisného úzu.)

  Odpovědět
  • Anima Noira

   Odpovídá i mým zkušenostem. Metatron je rozhodně výjimečná bytost.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *