Archanděl Azrael

Zář 26, 2019 | 4 komentáře(ů)

Archandělé jsou nejmocnější andělské bytosti. Mágové je po staletí volají při svých rituálech, a také běžní lidé se k nim často modlí. Existuje mnoho andělských bytostí, s nimiž se můžete setkat. V dnešním článku bych chtěla představit méně známého archanděla Azraela, který je také znám jako Anděl Smrti.

Anděl útěchy a smrti Azrael

Jedním z nejtajemnějších andělů je bez pochyby Azrael, nazývaný Andělem Smrti. Lidé bývají jeho zjevením často překvapeni a zaměňují jej s některým z padlých andělů, protože se zjevuje tmavých barvách. Azrael však má k démonické podstatě daleko. Jeho jméno znamená “pomoc Boží” nebo “ten jemuž pomáhá Bůh”.

Azrael je především andělem přechodu. Smrt je jednou z mnoha forem transformace, kterými prochází veškerý život na Zemi. Smrt je přechodem ze známého do Neznáma, a není proto divu, že Azrael je v Kabbale strážcem skrytých cest a tajného poznání.

Je také znám jako Azrail, Izrail, Ishmael, Azreil nebo Ashrail. Jako Išmael je andělem duchovního vzestupu. Nazývá se andělem Akáši a archivářem akášických záznamů o vtělování duší. Podle některých jasnovidců je pánem místa, které naši předkové nazývali očistec, kde se duše ohlížejí za svým uplynulým životem a smiřují se se svými skutky.

“Tato planeta je tvořena jádrem mojí bytosti. A já jsem bytostí Přechodu – z jednoho stavu do druhého. Všichni, kdo vstoupí na tuto planetu jsou schopni zakoušet věci ze všech stran. Pro některé je to nejhorším trestem, pro některé požehnáním. Tím, jak budou zakoušet důsledky svých činů, budou se transformovat zpátky do stavu blaženosti, k němuž se nakonec navrátí.”

Azrael stál při zrodu mnoha světových náboženství, jako Išmael při vzniku Islámu, a jako Marie z Magdaly, družka Ježíše při vzniku křesťanství. Magdalena je ženskou formou Azraela, a často se také na svatých obrázcích zpodobňuje vedle hrobky a s lebkou.

“Znáte mne v mnoha podobách, jemných i hrozivých. Slabých a silných. Když je zapotřebí transformace, zavolejte mne v podobě, ve které mne potřebujete, a nebuďte překvapeni tím, co dostanete.”

Jako archivář akášických záznamů spravuje Azrael záznamy o našich životech a detaily o našich karmických dluzích.

Je patronem truchlících a pozůstalých, a všech, kteří s nimi pracují, jakož i všech terapeutů a lidí v pomáhajících profesích, kteří se denně setkávají s utrpením.

Pro kontakt s Azraelem nebo zakončení rituálu můžete použít libovolné sochy anděla na hřbitově. Azrael se také vzývá na hřbitově v rituále spravedlnosti, kde nabízí mágové svůj život výměnou za životy nepřátel. Tato kabalistická tradice je živá dodnes, údajně jí padl za oběť jeden významný izraelský politik.

Andělská magie

Získejte požehnání od andělů do svého života
zažijte společně léčivé rituály andělské magie.

Vydejte se na cestu kouzel

Nechejte si posílat zdarma e-mailem výběr toho nejzajímavějšího, co jsem napsala o věštění, o magii a tajemných silách. Čtení posílám 1-2x do měsíce.

Těším se na Vás.

- Anima Noira

4 komentáře
 1. Jirina

  Je to zvlastni. Kdyz jsem chtela vedet, kdo je muj andel strazny, napadlo me jmeno azrael. Pak jsem se pousmala, ze je to kocour ze šmoulů.V te dobe jsem netusila, ze Azrael je opravdu rovnou Archandel. Co to znamena, muzu jen tusit..

  Odpovědět
  • Aja

   Mně se to stalo take, uz i víckrát. Jsem rada, ze nejsem sama.

  • Anima Noira

   Rozhodně nejste sama s podobnými zážitky.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *